• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
دادستان کرمانشاه:

درخواست سوء‌ پیشینه در کرمانشاه الکترونیکی شد

  • کد خبر : 17544
  • ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
درخواست سوء‌ پیشینه در کرمانشاه الکترونیکی شد
دادستان کرمانشاه با اشاره به الکترونیکی شدن درخواست سوء پیشینه در کرمانشاه، گفت: در راستای افزایش تعداد خدمات الکترونیکی در دستگاه قضایی از این پس افرادی که متقاضی دریافت سوء پیشینه خود هستند می‌توانند از راه الکترونیکی برای آن اقدام کنند.

به گزارش پاتاق نیوز، شهرام کرمی با بیان اینکه متقاضیان به سه روش می‌توانند سوء پیشینه خود را بگیرند، افزود: مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ثبت و  ارسال درخواست سوء پیشینه یکی از این راه ها است.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: راه دوم هم استفاده از لینک “ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه” در سایت adliran.ir  است.

وی اضافه کرد: استفاده از برنامه عدالت همراه در گوشی های موبایل نیز این امکان را فراهم کرده که افراد بتوانند سوء پیشینه خود را دریافت کنند.

کرمی این نکته را هم یادآورشد که برای دریافت سوءپیشینه الکترونیک از هر سه روش فوق، متقاضی باید در سایت ثنا ثبت نام کرده باشد.

وی یادآورشد: دریافت پاسخ درخواست گواهی سوء پیشینه به روش الکترونیک پس از چند روز از طریق سامانه به متقاضی ابلاغ می شود.

دادستان کرمانشاه در ادامه از الکترونیکی شدن ارسال شکوائیه از کلانتری های به دادسرا هم خبر داد و افزود: تا پیش از این کلانتری های ۱۵ گانه شهر کرمانشاه شکوائیه ها را به وسیله فرد شاکی و یک سرباز به دادسرا ارسال می کردند اما اکنون این فرآیند را هم در استان الکترونیکی کرده ایم تا میزان تردد ها و هزینه ها کاسته شود. 

وی یادآور شد: امکان ارسال و عودت الکترونیکی چند باره شکوائیه بین معاونت ارجاع این دادسرا و کلانتری ها نیز فراهم شده و حتی این کار در مورد شکوائیه هایی که مبدا ثبت اولیه آنها دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بوده نیز میسر است. 

کرمی تاکید کرد: امکان پاسخ الکترونیکی نامه های ارسال شده از شعب دادسرا برای کلانتری ها نیز فراهم شده در حالی که پیش از این، این ارتباط یکطرفه و فقط از شعب به سمت کلانتری ها بوده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17544
  • 52 بازدید