• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021
معاون درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه:

درمانگاه تامین اجتماعی در سرپل‌ذهاب احداث می‌شود

  • کد خبر : 16329
  • ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴
درمانگاه تامین اجتماعی در سرپل‌ذهاب احداث می‌شود
سرپل‌ذهاب - معاون درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه به ساخت درمانگاه تامین اجتماعی برای خدمات‌رسانی به بیماران شهرستان سرپل‌ذهاب خبر داد و گفت: تا زمان تامین زمین و احداث ساختمان درمانگاه، در یک مکان استیجاری خدمات درمانی لازم به بیماران این شهرستان و شهرستان‌های همجوار ارایه می‌شود.

دکتر میثم حجتی‌پور روز چهارشنبه در حاشیبه سفر به سرپل ذهاب و دیدار با فرماندار با قدردانی از همکاری فرمانداری و شهرداری سرپل‌ذهاب، اظهار داشت: مقدمه تامین زمین احداث درمانگاه تامین اجتماعی در سرپل‌ذهاب با همراهی فرمانداری و شهرداری این شهرستان انجام شده است.

وی گفت: سرپل‌ذهاب به لحاظ تعداد بیمه‌شدگان زیر پوشش و هم تعداد افراد دارای دفترچه تامین اجتماعی استحقاق ایجاد یک درمانگاه را دارد و ما درصدد هستیم که در یک مکان استیجاری این مرکز درمانی تامین اجتماعی را تا احداث ساختمان راه‌اندازی کنیم.

حجتی‌پور با اشاره به طرح حذف دفترچه‌های کاغذی تامین اجتماعی افزود: تامین اجتماعی از ابتدای اسفندماه سال جاری دفترچه های کاغذی را چاپ نخواهد کرد و فرآیند درمان به صورت الکترونیک خواهد بود و تمام اطلاع رسانی و آموزش های لازم از طریق رسانه ها ارایه شده و بستر برای پزشکان فراهم است.

وی ادامه داد: اگر سیستم رایانه در مطب پزشکان موجود نباشد داروهای بیمار در ۲ نسخه نوشته شده که یک نسخه آن مختص بیمار برای دریافت دارو و خدمات و نسخه دیگر توسط پزشک برای دریافت حق بیمه از تامین اجتماعی خواهد بود.

فرماندار سرپل ذهاب نیز در این دیدار گفت: احداث یک درمانگاه تامین اجتماعی در این شهرستان به لحاظ بُعد مسافت با مرکز استان و همچنین به دلیل مرکزیت شهرستان های غربی کرمانشاه که خدمات درمانی خود را در این شهرستان دریافت می کنند، ضرورت دارد.

نورالدین فرزادی‌پور افزود : ۲۷ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در این شهرستان وجود دارد که با مساعدت مدیریت درمان استان و همکاری شهرداری و دستگاه های محلی شهرستان مقدمات احداث این درمانگاه فراهم شده است.

وی ادامه داد: تا زمان احداث درمانگاه، یک ساختمان استیجاری برای ارایه خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی فراهم خواهد شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16329
  • 90 بازدید