• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

دریافت هرگونه وجه در مدارس دولتی کرمانشاه ممنوع

  • کد خبر : 8333
  • ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
دریافت هرگونه وجه در مدارس دولتی کرمانشاه ممنوع

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس اداره ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: دریافت هرگونه وجه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی تحت عناوین مختلف ممنوع است. /مرصاد نیوز نورالله حیدری اظهار داشت: شهریه مدارس استعداد درخشان، نمونه و شاهد از سوی آموزش و پرورش تعیین و به مدارس اعلام می شود و اولیای […]

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس اداره ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: دریافت هرگونه وجه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی تحت عناوین مختلف ممنوع است. /مرصاد نیوز

نورالله حیدری اظهار داشت: شهریه مدارس استعداد درخشان، نمونه و شاهد از سوی آموزش و پرورش تعیین و به مدارس اعلام می شود و اولیای این دانش آموزان باید شهریه را بپردازند.

وی افزود: همچنین مدارس غیردولتی نیز شهریه مصوب دارند و در مدارس هیئت امنایی نیز شهریه توسط اعضای هیئت امنا تعیین و به تصویب آموزش و پروش می رسد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بیان داشت: بیشتر مدارس در حوزه مدارس دولتی قرار دارند که بنا به مصوبه وزیر در زمان ثبت نام در این مدارس اخذ وجوهی تحت عنوان مشارکت اجباری ممنوع است.

این مسئول خاطرنشان کرد: البته در مواقعی که والدین به صورت اختیاری خواهان پرداخت وجوه مشارکت باشند ایرادی ندارد اما اجبار در پرداخت خلاف قانون است و در صورتی که فردی شاکی باشد با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

حیدری عنوان کرد: مدارس از نظر سرانه های دانش آموزی بسیار در مذیقه هستند و کفاف دخل و خرج آن را نمی دهند، برهمین مبنا اولیا نسبت به پرداخت وجوه مشارکت اختیاری در طول سال اقدام می کنند و البته مدیر نیز باید در جلسات اولیا و مربیان هزینه کرد این وجوه را تشریح کند.

وی با تاکید بر اینکه وجوه مشارکت باید به صورت اختیاری و نه تعیین شده و اجباری پرداخت شود، افزود:  طی این مدت بیش از ۱۰ مورد تذکر کتبی به مدیران متخلف به دلیل اخذ وجوه غیرقانونی داده ایم و این جدای از تذکرات مسئولان نواحی و مناطق آموزش و پرورش است.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: مدیران مدارس معتقد هستند اگر وجوه مشارکت را پس از زمان ثبت نام اخذ کنند دیگر والدین آن را نخواهند پرداخت در حالی که این خلاف قانون است.

وی درباره تفاوت در شهریه مدارس غیر انتفاعی عنوان کرد: شهریه این مدارس بر اساس فضا، تجهیزات و امکانات مورد استفاده در مدارس غیر انتفاعی متفاوت است و در مدارس نمونه دولتی و شاهد و استعداد درخشان نیز نرخ مصوب  وجود دارد.

حیدری خاطرنشان کرد: در مدارس دولتی به جز هزینه بیمه و هزینه کتب درسی برخی پایه های تحصیلی اخذ هرگونه وجوهی غیرقانونی است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8333
  • 260 بازدید

برچسب ها