• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

در اجرای طرح پیاده راه خیابان مدرس همه جوانب لازم بررسی شود/ زیباسازی منظر کلانشهر کرمانشاه از ضرورت های توسعه شهری است

  • کد خبر : 12710
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
در اجرای طرح پیاده راه خیابان مدرس همه جوانب لازم بررسی شود/ زیباسازی منظر کلانشهر کرمانشاه از ضرورت های توسعه شهری است

به گزارش پاتاق نیوز،  استاندار کرمانشاه در جلسه شورای ترافیک استان گفت: زیباسازی منظر شهری از اولویت های توسعه شهر و باید در حوزه مدیریت شهری مورد توجه قرار بگیرد و اجرای طرح پیاده راه خیابان مدرس در همین راستا است و سبب توسعه گردشگری و دسترسی آسان یه سیستم حمل و نقل و بازار نیز […]

به گزارش پاتاق نیوز،  استاندار کرمانشاه در جلسه شورای ترافیک استان گفت: زیباسازی منظر شهری از اولویت های توسعه شهر و باید در حوزه مدیریت شهری مورد توجه قرار بگیرد و اجرای طرح پیاده راه خیابان مدرس در همین راستا است و سبب توسعه گردشگری و دسترسی آسان یه سیستم حمل و نقل و بازار نیز می شود.

 “هوشنگ بازوند” امروز در جلسه شورای ترافیک استان که به موضوع اجرای طرح پیاده راه  خیابان مدرس اختصاص داشت، اظهار داشت: با اجرای طرح کاملاً موافق هستیم اما تمامی جوانب کار باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا رضایتمندی مردم در اجرای طرح حاصل شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ساماندهی پارکینگ شهرداری کرمانشاه گفت: شهرداری کرمانشاه در اجرای این طرح خوب عمل کرد که ضرورت دارد در اجرای طرح پیاده راه سازی خیابان مدرس هم توجهات ویژه اعمال شود.

رئیس شورای ترافیک استان اجرای این طرح را بسیار مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: خیلی از مرکز استان ها اجرای طرح پیاده راه را در خیابان اصلی خود را اجرایی کردند، لذا اجرای این طرح هم باید با جدیت در دستور کار شهرداری کرمانشاه قرار گیرد و مشاور طرح موظف به رعایت تمامی برنامه ها و موضوعات مختلف است.

بازوند با تاکید بر بکارگیری المان ها و زیباسازی در اجرای طرح، بیان داشت: قطعاً بعضی از مردم با اجرای طرح با مشکلاتی روبرو می شوند و هر کار عمرانی با مشکلات و چالش هایی همراه است اما مسئولین ذیربط در اجرای طرح باید منافع تمامی مردم را مد نظر قرار دهند و شهرداری کرمانشاه موظف است با اقناع سازی نسبت به رضایتمندی مردم اقدامات لازم را انجام دهد.

مقام عالی استان با اشاره به برنامه  ارائه شده از سوی شهرداری در فازهای اول و دوم گفت: چنانچه شهرداری برای سهولت در انجام کار و تسریع در اجرای آن صلاح می بیند که خیابان های دسترسی به خیابان مدرس مسدود شود،  این کار را انجام دهد و ما با جدیت از اجرای طرح حمایت و پشتیبانی می کنیم زیرا این طرح منافع مردم و زیبایی بیشتر شهر را به دنبال دارد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به کلانشهر بودن شهر کرمانشاه تصریح کرد: مردم کرمانشاه از یک کلانشهر انتظار دارند که طرح های عمرانی و رفاهی مورد توجه قرار گیرد و از مسئولین و مدیران انتظار دارند که نوآوری را در برنامه های خود لحاظ کنند.

بازوند از شهرداری کرمانشاه خواست که با اتخاذ تمهیدات لازم در راستای توجه به نوآوری و خلاقیت در اجرای طرح پیادراه سازی خیابان مدرس تلاش کند.

وی با بیان اینکه جلب مشارکت و همکاری مردم در اجرای طرح پیاده رو سازی خیابان مدرس بسیار مهم و تاثیر گذار است، ادامه داد: اجرای طرح های عمرانی و رفاهی که برای مردم در نظر گرفته می شود مدیران و مسئولین موظف هستند که ضمن بیان ایرادها و نکات ضعفی که وجود دارد به نکات مثبت و مزایای آن نیز توجه و با همکاری رسانه ها شرایط را برای اجرای بهتر طرح ها آماده کنند.

شایان ذکر است خیابان مدرس کرمانشاه در محدوده میدان آزادی تا میدان انقلاب با تصویب شورای ترافیک استان، تبدیل به پیاده راه می شود و این طرح بصورت دو فاز اجرا خواهد شد که فاز اول راه اندازی خط ویژه اتوبوس است و فاز دوم هم طرح پیاده راه سازی بصورت سنگفرش خواهد بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12710
  • 126 بازدید

برچسب ها