• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021
هشدار به روستائیان؛

در معرض خطر جدی ابتلای به کرونا هستید

  • کد خبر : 14149
  • ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
در معرض خطر جدی ابتلای به کرونا هستید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در جلسه ستاد کرونا با هشدار جدی به روستائیان گفته است در صورت عدم رعایت دستورات بهداشتی در معرض خطر جدی ابتلای به کرونا هستند

به گزارش پاتاق نیوز، محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در ستاد مقابله با کرونای استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در این هفته تعداد ورودی‌های بیماران مبتلا به بیمارستان‌های استان کمتر شده است گفت: در هفته‌های گذشته بالاترین آمار بستری یک هزار و ۲۷۰ نفر بوده است که این میزان طی عصر روز گذشته به ۹۸۷ نفر رسیده است.

مرادی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۱۶۹ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند و ۵۷ نفر نیز به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند که وضعیت مناسبی ندارند.

مرادی بیان داشت: تا هفته گذشته تمام شهرستان‌های استان از نظر رنگ قرمز بودند، اما براساس رنگ بندی جدید که تصمیم گیری در مورد محدودیت‌ها باید براساس آن انجام شود شهرستان‌های اسلام آبادغرب، پاوه، ثلاث، قصرشیرین، گیلانغرب و هرسین در وضعیت نارنجی، شهرستان دالاهو در وضعیت زرد و سایر شهرستان‌ها از جمله کرمانشاه، کنگاور، سرپل ذهاب، جوانرود و صحنه نیز در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: معیار‌های رنگ بندی مناطق مختلف درگیر با بیماری کووید ۱۹ تغییر یافته است و هر چهار نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر با pcr مثبت که بستری شوند، وضعیت زرد، بستری ۶ نفر به ازاری هر ۱۰۰ هزار نفر نارنجی و بستری ۱۰ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر وضعیت قرمز است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه جمعیت اصلی استان در شهر کرمانشاه و رنگ آن از نظر شیوع و ابتلا به کووید ۱۹ قرمز است، وضعیت مناسبی از نظر بیماری نداریم هر چند طی هفته جاری کمی سیر نزولی داریم.

او با تاکید بر اینکه در این موج از شیوع کرونا به صورت خانوادگی در حال انتشار است، تصریح کرد: در هفته گذشته هم تعداد بیمارانی که از روستا‌ها به مراکز درمانی مراجعه کرده اند بیشتر شده چرا که با سرد شدن هوا و کمتر شدن کار کشاورزی دورهمی‌ها بیشتر شده است و در این راستا به تمامی مراکز بهداشت، خانه‌ها و پایگاه‌های بهداشت آموزش لازم ارائه شده است.

وی ادامه داد: میزان مرگ و میر‌های اعلام شده براساس تشخیص قطعی یعنی pcr مثبت است چنانچه در کل دنیا نیز اینگونه اعلام می‌شود و ما نیز نمی‌توانیم برخلاف وزارت بهداشت آمار را ارائه دهیم و آمار مرگ و میر‌های ما براسای تشخیص قطعی تا کنون یک هزار و ۱۲۹ نفر است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14149
  • 103 بازدید

برچسب ها