• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021

دستور بررسی استاندار در فروش سه سیلو کرمانشاه

  • کد خبر : 3805
  • ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
دستور بررسی استاندار در فروش سه سیلو کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، در  جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ، استاندار کرمانشاه از مدیرعامل شرکت غله استان خواست در ارتباط با چگونگی فروش این سیلوها توضیح دهد که مظفر رحیمی اعلام کرد؛ سیلوها به قیمت کمتر از نرخ بازار به فروش رفته است. او گفت که این سیلوها را کارشناس دادگستری قیمت گذاری کرده […]

به گزارش پاتاق نیوز، در  جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ، استاندار کرمانشاه از مدیرعامل شرکت غله استان خواست در ارتباط با چگونگی فروش این سیلوها توضیح دهد که مظفر رحیمی اعلام کرد؛ سیلوها به قیمت کمتر از نرخ بازار به فروش رفته است.
او گفت که این سیلوها را کارشناس دادگستری قیمت گذاری کرده اما به اعتقاد ما قیمت پایین تر از نرخ روز بازار است.
وی با بیان اینکه سیلوی کرمانشاه که ۵۷ هزار مترمربع مساحت عرصه آن است به قیمت ۲۳ میلیارد تومان به فروش رفته که به اعتقاد ما نرخ آن در بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است.
به گفته او ، این سیلو یک نفر متقاضی داشت که اهل ایلام است و اکنون آن را خریداری کرده است.
وی سیلوی کرمانشاه را دارای ۸۵ سال قدمت دانست و گفت: در این شرایط بد اقتصادی و بیکاری می توان در محل این سیلو که در بهترین نقطه شهر کرمانشاه واقع شده کارگاه های تولیدی و فعالیت های اشتغالزایی انجام داد و برای افراد بیکار شغل ایجاد کرد.
مدیرعامل شرکت غله و بازرگانی استان کرمانشاه در مورد سیلوی شهرستان سنقر نیز گفت: این سیلو با بیش از ۲ هکتار مساحت، هشت واحد مسکونی دارد و به قیمت پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فردی اهل آذربایجان شرقی فروخته شده که به اعتقاد ما ارزش این ملک بیش از ۱۳ میلیارد تومان است.
به گفته رحیمی ، سیلوی کنگاور نیز توسط فردی بومی اهل این شهرستان به قیمت ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروخته شده است.
استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه واگذاری ها در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر خصوصی سازی انجام می شود، گفت: این واگذاری ها براساس قانون انجام می شود اما اگر در قیمت گذاری شبهه ای وجود دارد باید بررسی شود.
هوشنگ بازوند از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه خواست وضعیت این واگذاری ها و همچنین قیمت های آن را بررسی کند.
در روزهای اخیر برخی از رسانه ها اعلام کردند که این سه سیلو به قیمت های پایین تر از نرخ بازار فروخته شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3805
  • 335 بازدید

برچسب ها