• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

دستور قطع آب روستای «شیخ‌صله» ثلاث باباجانی/ ۱۲۰ نفر از اهالی مسموم شدند

  • کد خبر : 11709
  • ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
دستور قطع آب روستای «شیخ‌صله» ثلاث باباجانی/ ۱۲۰ نفر از اهالی مسموم شدند

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: به‌دنبال مسمویت جمعی اهالی روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث باباجانی، تا مشخص شدن نتیجه آزمایش‌ها، دستور قطع آب این روستا صادر شد. جلیل بالایی در خصوص مسمومیت دسته جمعی اهالی روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث باباجانی، اظهار داشت: تقریبا روز گذشته از اوایل ساعت هشت صبح، مراجعات اهالی […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: به‌دنبال مسمویت جمعی اهالی روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث باباجانی، تا مشخص شدن نتیجه آزمایش‌ها، دستور قطع آب این روستا صادر شد.

جلیل بالایی در خصوص مسمومیت دسته جمعی اهالی روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث باباجانی، اظهار داشت: تقریبا روز گذشته از اوایل ساعت هشت صبح، مراجعات اهالی روستای مرزی شیخ‌صله با علائم مسمومیت به مراکز درمانی ثلاث باباجانی آغاز شد.

وی با بیان اینکه از ساعت ۵ بامداد امروز تا کنون مراجعه جدید نداشته‌ایم، گفت: در مجموع حدود ۱۲۰ بیمار با علائم مسمومیت به مراکز درمانی شهرستان مراجعه کردند که ۸۹ مورد از آن‌ها با انجام اقدامات درمانی به صورت سرپایی ترخیص شدند و ۲۰ نفر هم  به مرکز درمانی کرمانشاه و جوانرود اعزام و الان هم ۱۱ نفر بستری هستند.

مدیر کل بحران استانداری کرمانشاه ادامه داد: با توجه به سطح‌بندی مخاطره که یک سطح بندی محلی است، بلافاصله فرماندار شهرستان با تشکیل جلسه کمیته بهداشت دستور قطع آب روستا را صادر کرد، مخازن تخلیه شده‌اند و آبرسانی به صورت سیار و به صورت بطری‌های آب معدنی در حال انجام است و همچنین نمونه‌برداری به مراکز آزمایشگاهی ارسال شده است.

وی ادامه داد: طبق آخرین خبری که از فرمانداری به دست ما رسیده علت مسمومیت آلودگی آب احتمالا ناشی از فاصلاب باشد که دستور بهسازی چشمه آب این منطقه را صادر کردیم و آبرسانی هم به صورت سیار انجام می‌شود.

بالایی خاطرنشان کرد: البته پس از شست و شو و ضدعفونی شبکه و مخزن، آب از طریق آب داخل شبکه تامین می‌شود و اهالی هیچ احساسی نخواهند داشت که آبرسانی سیار باشد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11709
  • 146 بازدید

برچسب ها