• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

دستگیری گرداننده سایت غیراخلاقی توسط پلیس فتای کرمانشاه

  • کد خبر : 2318
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۱۴
دستگیری گرداننده سایت غیراخلاقی توسط پلیس فتای کرمانشاه

سرهنگ علی کریمی در گفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز “گفت: با رصد و کنترل فضاى مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد سایتی در یکی از شبکه اجتماعی باهدف ترویج انحرافات و انتشار موضوعات غیر اخلاقى فعالیت می‌کند. وی افزود: کارشناسان پلیس با انجام تحقیقات فنى و پلیسى توانستند متهم را که ساکن یکى […]

سرهنگ علی کریمی در گفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز “گفت: با رصد و کنترل فضاى مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد سایتی در یکی از شبکه اجتماعی باهدف ترویج انحرافات و انتشار موضوعات غیر اخلاقى فعالیت می‌کند.
وی افزود: کارشناسان پلیس با انجام تحقیقات فنى و پلیسى توانستند متهم را که ساکن یکى از شهرستان‌های استان بود شناسایى و با دستور مقام قضایی وی را احضار کنند.
رئیس پلیس فتای استان اظهار داشت: متهم در بازجویی‌های ابتدایی منکر هرگونه فعالیت غیرقانونی در فضای مجازی شد، اما در نهایت پس از مواجه شدن با مدارک و مستندات لازم، به جرم خود و مدیریت این سایت غیراخلاقی اعتراف کرد.
سرهنگ کریمی با بیان اینکه هم اکنون گروه‌ها و کانال‌های بسیاری با مضامین غیر‌اخلاقى و انتشار تصاویر مبتذل و مستهجن فعالیت می‌کنند به والیدن هشدار داد مراقب حضور فرزندان کودک و نوجوان خوددر فضای مجازی باشند.
وی تصریح کرد: برابر ماده ۱۴ قانون جرائم رایانه‌ای، هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده، محتویات غیراخلاقی را منتشر، توزیع یا معامله کند و یا به قصد تجارت یا افساد تولید، ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از ۵ تا ۴۰ میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2318
  • 471 بازدید

برچسب ها