• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

دستگیری ۲۸ مجرم و شرور سابقه دار

  • کد خبر : 9301
  • ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱:۰۹
دستگیری ۲۸ مجرم و شرور سابقه دار

به گزارش پاتاق نیوز، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از اجرای طرح بزرگ ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده یکی از شهرک‌های حاشیه ای کرمانشاه خبر داد و گفت: یکی از نتایج مهم این طرح دستگیری ۲۸ مجرم، شرور و جاعل سابقه دار بود. سردار علی اکبر جاویدان اظهار کرد: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در راستای […]

به گزارش پاتاق نیوز، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از اجرای طرح بزرگ ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده یکی از شهرک‌های حاشیه ای کرمانشاه خبر داد و گفت: یکی از نتایج مهم این طرح دستگیری ۲۸ مجرم، شرور و جاعل سابقه دار بود.

سردار علی اکبر جاویدان اظهار کرد: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در راستای اجرای مطالبات مردمی و به منظور پاکسازی مناطق آلوده و جرم خیز سطح شهر به ویژه در بحث برخورد با قاچاقچیان سلاح و مهمات در یکی از شهرک‌های حاشیه ای کرمانشاه اجرا شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، جاویدان ادامه داد: در این طرح که با حضور ماموران پلیس امنیت عمومی، پلیس آگاهی، پلیس مبارزه با مواد مخدر، فرماندهی انتظامی شهرستان کرمانشاه، یگان ویژه و معاونت اجتماعی برگزار شد، نتایج خوبی به دست آمد که یکی از نتایج مهم آن دستگیری ۲۸ مجرم متشکل از افراد شرور، سارق و متهمان متواری بود که با اقتدار پلیس دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: یکی از افراد دستگیر شده جزو اراذل و اوباش شناسنامه دار بود که از چندی قبل به علت سرقت، تیراندازی و مجروح کردن کردن یکی از شهروندان در استان همدان تحت تعقیب قرار داشت.

وی گفت: در این طرح همچنین بیش از سه کیلوگرم انواع مواد مخدر، مقداری مشروبات الکلی دست سازو پنج دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی در بازرسی از ۴۹ باب منزل کشف شد.

جاویدان ادامه داد: پنج قبضه سلاح شکاری، مقادیری فشنگ جنگی و شکاری، ۱۷ عدد گواهینامه، پنج عدد کارت ملی و دو عدد کارت پایان خدمت جعلی به همراه یک قطعه کارت رانندگی مربوط به یکی از سازمان های کشوری، یک عدد کارت شناسایی وسیله نقلیه و یک عدد چاقو از دیگر کشفیات در این طرح بود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در این طرح با توجه به شناسایی منزل یکی از قاچاقچیان سابقه دار در حوزه سلاح و مهمات، ماموران نسبت به بازرسی از آن اقدام کردند که ناگهان مجرم سابقه دار از طبقه دوم منزل اقدام به فحاشی و شکستن شیشه های منزل و همچنین پرت کردن اشیایی  به سمت ماموران کرد و متعاقب آن دیگر اعضای خانواده وی شامل پدر، مادر، برادر و همسرش نیز به کمک وی شتافته و با پلیس درگیر شدند.

وی ادامه داد: این شرور مسلح که در طبقه دوم منزل حضور داشت، بوسیله یک قبضه سلاح شکاری اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کرد و در نهایت پس از بی توجهی فرد درگیر به اخطارهای پلیس برای کنار گذاشتن اسلحه، یکی از ماموران انتظامی با رعایت قانون بکارگیری سلاح و پس از شلیک سه تیر هوایی در نهایت اقدام به شلیک به سوی وی کرده و او را زخمی کرد.

جاویدان یادآور شد: پس از زخمی شدن شرور مسلح، ماموران نسبت به خلع سلاح و دستگیری وی اقدام کرده و سپس به منظور رعایت حقوق شهروندی وی را به سرعت با آمبولانس مرکز بهداری انتظامی استان به بیمارستان منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: شرور دستگیر شده دارای سوابق کیفری متعددی در زمینه خرید اموال مسروقه، مشارکت در جعل اسناد رسمی، تحصیل مال نامشروع، سرقت و خرید و فروش سلاح و مهمات غیرمجاز بوده است.

وی ادامه داد: اجرای این طرح که با دستگیری تعداد زیادی از مجرمان و کشفیات بسیاری همراه بود، باعث رضایتمندی مردم و اهالی محل شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد: پلیس در مواجهه با چنین افرادی مقتدرانه عمل کرده و اجازه نمی‌دهد این افراد امنیت جامعه را به خاطر منافع شخصی و قدرت طلبی با چالش مواجه کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9301
  • 205 بازدید

برچسب ها