• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022
مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه:

دستیابی به بازار‌های صادراتی زعفران با بسته بندی‌های مناسب صورت میگیرد

  • کد خبر : 13780
  • ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵
دستیابی به بازار‌های صادراتی زعفران با بسته بندی‌های مناسب صورت میگیرد
مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: با بسته بندی‌های نوین و متنوع زعفران بازار‌های صادراتی این محصول را هدف قرار داده ایم.

به گزارش پاتاق نیوز، سعید کریمی مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه یکی از مشکلات اکثر محصولات کشاورزی تولید شده در استان کرمانشاه نبود بسته بندی مناسب است، گفت: این امر در خصوص برخی محصولات که قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات دارند بیشتر مشهود است، لذا توسعه و ایجاد این واحد‌ها با شکل و بسته بندی متنوع و زیبا در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: یکی از مهمترین محصولاتی که بدلیل شرایط اقلیمی مناسب و مطلوب در چند سال گذشته در استان کرمانشاه مورد توجه کشاورزان قرار گرفته و با افزایش سطح زیر کشت و تولید مواجه بوده، زعفران است.

کریمی با اشاره به اینکه زعفران کرمانشاه بسیار با کیفیت و مورد پسند بازار و تجار قرار گرفته خاطرنشان کرد: خوشبختانه صنایع تبدیلی و بسته بندی نیز در چند سال گذشته توانسته همراه با کشت این محصول از رشد چشمگیری برخوردار شود و جایگاه ویژه‌ای در بین استان‌های مدعی تولید این محصول بدست آورد.

به گفته معاون بهبود تولیدات گیاهی استان کرمانشاه امسال حدود ۴۷۰ هکتار از مزارع استان زیر کشت زعفران رفته و برداشت این محصول در کرمانشاه از نیمه اول آبان آغاز شده است و تا یک ماه ادامه دارد.

سال زراعی گذشته از ۳۰۰ هکتار سطح زیر کشت زعفران در استان کرمانشاه ۱.۲ تن از این محصول برداشت شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13780
  • 692 بازدید