• امروز : پنج شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 16 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 23 September - 2021

دست دلال بریده نشود، مرغداران ورشکست می‌شوند

  • کد خبر : 6275
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
دست دلال بریده نشود، مرغداران ورشکست می‌شوند

به گزارش پاتاق نیوز، میثم غلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به کاهش قیمت مرغ از ۱۸ هزار تومان به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در استان کرمانشاه اظهار داشت: چنانچه نهاده‌ها به اندازه کافی و به قیمت مناسب به دست مرغدار برسد قیمت مرغ نیز کاهش می‌یابد. وی با بیان اینکه قیمت […]

به گزارش پاتاق نیوز، میثم غلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به کاهش قیمت مرغ از ۱۸ هزار تومان به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در استان کرمانشاه اظهار داشت: چنانچه نهاده‌ها به اندازه کافی و به قیمت مناسب به دست مرغدار برسد قیمت مرغ نیز کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه قیمت جوجه یک‌روزه از ۵۰۰۰ تومان اکنون به ۱۵۰۰ تومان رسیده است عنوان کرد: طی مدتی نهاده‌ها کم و گران شده بود و از طرفی دلالان نیز از موقعیت سوءاستفاده کرده و سبب افزایش قیمت مرغ تا هر کیلو ۱۸ هزار تومان شدند اما اکنون قیمت رو به کاهش است.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان کرمانشاه با اشاره به اینکه در صورتی که نهاده و جوجه یک روزه به صورت مستقیم به دست مرغدار برسد قیمت متناسب می‌شود گفت: چنانچه واردات نهاده تنها متعلق به افراد خاصی باشد به طور قطع دلال‌بازی رخ می‌دهد و همین موضوع قیمت را افزایش می‌دهد.

غلامی با اشاره به ضرورت بریدن دست دلال‌ها از بازار نهاده‌های دامی برای متعادل شدن قیمت افزود: تمام نهاده‌های دامی از جمله ذرت و کنجاله سویا با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده و حتی یک کیلو نیز بالاتر از این قیم وارد نشده است اما دلال‌بازی سبب افزایش قیمت نهاده و در نهایت قیمت مرغ شده است.

وی بیان کرد: اکنون مرغداران در حال ضرر هستند زیرا مرغ کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان مربوط به جوجه به قیمت ۱۵۰۰ تومان نیست بلکه مربوط به جوجه ۴۵۰۰ تومان است و چنانچه جوجه ‌یک روزه و نهاده با قیمت پایین به مرغدار نرسد باز هم شاهد افزایش قیمت مرغ خواهیم بود.

غلامی گفت: هیچ ارگان و نهادی نمی‌تواند مدعی کاهش قیمت مرغ باشد زیرا قیمت مرغ وابسته به عرضه و تقاضا است و در صورت کاهش قیمت نهاده عرضه توسط مرغداران افزایش می‌یابد و به تبع آن قیمت کاهش و تقاضا افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه ۲۲۰ تا ۲۳۰ واحد مرغ‌فروشی دارای مجوز در استان فعالیت می‌کنند اظهار کرد: حدود ۲۳۰ تا ۲۴۰ واحد مرغ‌فروشی نیز به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند که البته نیمی از آن‌ها در حال دریافت مجوز هستند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6275
  • 238 بازدید

برچسب ها