• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر خبر داد:

دومین مرحله تزریق واکسن کرونا در روانسر انجام شد

  • کد خبر : 16808
  • ۰۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
دومین مرحله تزریق واکسن کرونا در روانسر انجام شد
روانسر - سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر از انجام دومین مرحله تزریق واکسن کرونا برای کادر بهداشت و درمان این شهرستان خبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر محی‌الدین امینی اظهار داشت: در این مرحله ۴۸ نفر از پزشکان، کارکنان و پرستاران این شهرستان که در زمینه درمان بیماران کرونایی فعالیت دارند و در معرض خطر مستقیم این ویروس هستند، واکسینه شدند.

وی با بیان اینکه این واکسن ها از نوع روسی  و هندی است یادآور شد: در مرحله اول نیز ۲۴ نفر از کادر درمان این شهرستان شامل پزشکان و پرستاران واکسن کرونا را دریافت کردند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان روانسر ادامه داد: حال عمومی تمامی دریافت کنندگان واکسن کرونا که در  روانسر واکسینه شدند، خوب است و خوشبختانه این افراد مشکل خاصی ندارند.

امینی اضافه کرد:  واکسیناسیون کرونا به منزله رفع خطر این ویروس نیست و کاهش شیوع آن مستلزم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور غیرضروری در معابر عمومی و خودداری از شرکت در اجتماعات از سوی آحاد مردم است.

وی با اشاره به شیوع نوع جدید ویروس کرونا موسوم به ویروس جهش‌یافته انگلیسی، گفت: خوشبختانه هنوز موردی از این ویروس در شهرستان شناسایی نشده اما مردم باید بیش از پیش مراقب بوده و همچنان نسبت به شیوع بیماری حساس باشند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر اضافه کرد: وضعیت شهرستان به لحاظ ابتلا به بیماری کرونا همچنان آبی است و آمارها نشان می دهد در روزهای آینده با افزایش شمار مبتلایان مواجه خواهیم بود.

وی یادآور شد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ، ابتلای ۸۷۲ روانسری به بیماری کرونا مثبت شده که ۱۹۹ نفر از این بیماران در مراکز درمانی استان بستری و ۶۷۳ نفر نیز به صورت سرپایی مداوا شده اند و تعداد فوتی های ناشی از این بیماری در شهرستان روانسر نیز به ۴۱ نفر رسیده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16808
  • 79 بازدید