• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

ذخیره سازی میوه شب عید استان کرمانشاه

  • کد خبر : 9279
  • ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
ذخیره سازی میوه شب عید استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه گفت: ۱۲۰۰ تن پرتغال و ۷۰۰ تن سیب میوه شب عید خریداری و ذخیره سازی می‌شود. دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کرمانشاه از اقدامات صورت گرفته برای تامین میوه شب عید در استان خبر داد و افزود: بر اساس تصمیمات تنظیم بازار کشور مبنی بر […]

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه گفت: ۱۲۰۰ تن پرتغال و ۷۰۰ تن سیب میوه شب عید خریداری و ذخیره سازی می‌شود.

دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کرمانشاه از اقدامات صورت گرفته برای تامین میوه شب عید در استان خبر داد و افزود: بر اساس تصمیمات تنظیم بازار کشور مبنی بر خرید و ذخیره‌سازی میوه شب عید ویژه تنظیم بازار، ۱۹۰۰ تن (سیب و پرتقال) سهمیه استان در نظر گرفته شده است که ۱۲۰۰ تن پرتقال و ۷۰۰ تن سیب به زودی خریداری و ذخیره می شود.

دارابی در ادامه یادآور شد: در خصوص ذخیره‌سازی میوه شب عید کلیه تمهیدات اندیشیده شده است، به طوری که کمیته ای تحت عنوان کمیته راهبری میوه شب عید؛ متشکل از اداره کل بازرسی استان، سازمان جهاد کشاورزی، دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سازمان صمت تشکیل و تاکنون بیش از ۷ جلسه برگزار کرده اند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با هماهنگی کمیته راهبری میوه شب عید؛اتحادیه تعاون روستایی شهرستان صحنه به عنوان مباشر تامین و توزیع میوه شب عید تعیین شد.

دارابی در ادامه از افزایش ۱۰ درصدی میزان خرید میوه شب عید نسبت به سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: بر اساس رایزنی های به عمل آمده با بانک عامل اعتبار لازم برای خرید میوه تامین شده است و همچنین مراکز تهیه میوه در استان‌های شمالی کشور نیز تعیین شده و امیدواریم تا هفته آینده اولین محموله سیب وارد استان شود و در انبارهای استان ذخیره سازی شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9279
  • 239 بازدید

برچسب ها