• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021

راهیابی مخترع‌نوجوان‌کرمانشاهی به جشنواره مخترعین ۲۰۱۹ سئول کره جنوبی

  • کد خبر : 9000
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
راهیابی مخترع‌نوجوان‌کرمانشاهی به جشنواره مخترعین ۲۰۱۹ سئول کره جنوبی

به گزارش پاتاق نیوز، ایلیا یارتبار در خصوص اختراعش که در جشنواره مخترعین ۲۰۱۹ سئول کره جنوبی پذیرفته شد اظهار داشت: میز هوشمند طراحی شده که برای شرکت در این جشنواره پذیرفته شد ویژگی‌هایی همچون چراغ مطالعه، صفحه هوشمند روی میز و جای مخصوص قلم و لوازم تحریر را دارا می‌باشد. وی در خصوص دیگر خصوصیات […]

به گزارش پاتاق نیوز، ایلیا یارتبار در خصوص اختراعش که در جشنواره مخترعین ۲۰۱۹ سئول کره جنوبی پذیرفته شد اظهار داشت: میز هوشمند طراحی شده که برای شرکت در این جشنواره پذیرفته شد ویژگی‌هایی همچون چراغ مطالعه، صفحه هوشمند روی میز و جای مخصوص قلم و لوازم تحریر را دارا می‌باشد.

وی در خصوص دیگر خصوصیات این اختراع افزود: تعبیه سیستم سرمایش و گرمایش مجزا برای هر دانش‌آموز، از بین بردن امکان تقلب، دکمه مخصوص اجازه از استاد و تنظیم خودکار فاصله چشم با کتاب از دیگر خصوصیات این اختراع می‌باشد.

یارتبار با اشاره به سطح بالای جشنواره ۲۰۱۹ سئول گفت: در این جشنواره ۶ اختراع از ایران و از ۱۰۰ کشور دیگر مانند ایتالیا، برزیل، سوئیس و دیگر کشور ها پذیرفته شده است.

این مخترع کرمانشاهی در پایان افزود: از سرپرست گروه نخبگان ایرانی حاضر در جشنواره مهندس فرامرزی و رییس دبیرستان هوشمند کرمانشاه اقای مهندس رضایی تشکر ویژه دارم.

گفتنی است از ۶ اختراع ایرانی که به این جشنواره راه یافته است ۳ اثر متعلق به تحصیل‌کردگان دانشگاهی و ۳ اختراع دیگر توسط دانش‌آموزان به ثبت رسیده.

ایلیا یارتبار فرزند محمدعلی یارتبار مدیرکل مالی شهرداری کرمانشاه، جوانترین مخترع حاضر در جشنواره است که از طرف مجموعه رسانه‌ای پاتاق این موفقیت را به این نوجوان کرمانشاهی تبریک می‌گوییم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9000
  • 815 بازدید

برچسب ها