• امروز : چهارشنبه - ۶ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 26 January - 2022

راه‌اندازی سینمای سیار در منطقه محروم در صورت تأمین اعتبار

  • کد خبر : 6935
  • ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
راه‌اندازی سینمای سیار در منطقه محروم در صورت تأمین اعتبار

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه سینمای سیار در منطقه محروم شهرک امام یا مرکز شماره ۱۱ در صورت تأمین اعتبار به زودی راه‌اندازی خواهد شد، بیان کرد: تاکنون ۷۸ میلیون تومان بودجه به منظور راه‌اندازی این سینما از منابع مرکز تخصیص داده شده است. فتاحی با اشاره […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه سینمای سیار در منطقه محروم شهرک امام یا مرکز شماره ۱۱ در صورت تأمین اعتبار به زودی راه‌اندازی خواهد شد، بیان کرد: تاکنون ۷۸ میلیون تومان بودجه به منظور راه‌اندازی این سینما از منابع مرکز تخصیص داده شده است.

فتاحی با اشاره به اینکه خانه موزه کودکان در خانه تاریخی جلیلی کرمانشاه و موزه عروسک‌ها در مجتمع شماره چهار کانون پرورش فکری شهر کرمانشاه واقع در شهرک فرهنگیان فاز یک، ضلع غربی پارک معلم واقع است، افزود: در خانه موزه کودکان، آداب و رسوم قدیمی به روش‌های مختلف برای کودکان و نوجوانان و حتی گردشگران به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با برپایی این خانه موزه کودکان روزهای قدیم کودکی برای کودکان بازآفرینی می‌شود افزود: معرفی فرهنگ، ادبیات، مشاهیر و ابنیه‌های تاریخی و فرهنگی از برنامه‌های اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه برای آشنایی کودکان و نوجوانان با تاریخ کهن این استان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در موزه عروسک‌ها، عروسک‌های قدیمی و بومی استان توسط کارشناسان جمع‌آوری و همراه با شناسنامه به معرض نمایش گذاشته می‌شود، گفت: نیاز به حفظ و نگهداری و استفاده بهینه از عروسک‌های مختلفی که در مراکز کانون استان ساخته می‌شود و همچنین از طرفی، آشنایی کودکان و نوجوانان با مراحل ساخت و آماده سازی عروسک‌های نمایشی، همکاران ما را بر آن داشت تا موزه عروسک‌ها را راه‌اندازی کنند.

وی هدف از ایجاد این موزه را حفظ و گسترش هنرهای نمایشی و عروسکی بومی و محلی عنوان کرد و افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌های ما شناسایی، ساخت و معرفی عروسک‌های بومی و محلی استان کرمانشاه است که کار تحقیق و پژوهش در این زمینه از سال‌ها قبل در سطح کانون کشور آغاز شده و همکاران ما نیز در سراسر استان برای معرفی این عروسک‌ها، فعالیت ‌کرده‌اند.

فتاحی ظرفیت معرفی داشته‌های فرهنگی بومی و محلی استان کرمانشاه در زمینه عروسک‌ها را قابل توجه دانست و گفت: امیدوارم این موزه بتواند به عنوان منبعی ارزشمند برای معرفی و حفاظت از فرهنگ بومی و محلی و همچنین، شناساندن این فرهنگ کهن به کودکان و نوجوانان نقشی تاثیرگذار ایفا کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6935
  • 222 بازدید

برچسب ها