• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

راه‌اندازی قرارگاه شهید احمدی‌روشن در کرمانشاه با رویکرد اقتصاد مقاومتی

  • کد خبر : 6993
  • ۰۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
راه‌اندازی قرارگاه شهید احمدی‌روشن در کرمانشاه با رویکرد اقتصاد مقاومتی

به گزارش پاتاق نیوز، صلاح‌الدین قره‌تپه در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه مطالبه‌گری شهید احمدی‌روشن در بسیج دانشجویی کرمانشاه اظهار داشت: این قرارگاه با رویکرد اقتصاد مقاومتی با حضور فعال دانشجویان دانشگاه‌های مختلف استان در زمینه مطالبه‌گری از مسئولان استان به منظور حل مشکلات و دغدغه‌های مردم فعالیت می‌کند. مسئول ناحیه بسیج […]

به گزارش پاتاق نیوز، صلاح‌الدین قره‌تپه در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه مطالبه‌گری شهید احمدی‌روشن در بسیج دانشجویی کرمانشاه اظهار داشت: این قرارگاه با رویکرد اقتصاد مقاومتی با حضور فعال دانشجویان دانشگاه‌های مختلف استان در زمینه مطالبه‌گری از مسئولان استان به منظور حل مشکلات و دغدغه‌های مردم فعالیت می‌کند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه گفت: دانشجویان یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین اقشار جامعه در رویدادها و تحولات سیاسی و اجتماعی هستند که همیشه با روحیه انقلابی برای دفاع از نظام و انقلاب حاضر بوده و فعالیت کرده‌اند.

قره‌تپه با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی مجموعه‌ای است که بر نهاد علم پایه‌گذاری شده است، عنوان کرد: پیشرفت‌های علمی کشور موتور پیشران حرکت‌های این نظام مقدس است.

وی با بیان اینکه اولین اصلی که رهبر معظم انقلاب پیرامون انتظارات از بسیج دانشجویی مورد تأکید قرار داده‌اند، نقش‌آفرینی دانشجویان در حوزه‌های دانش‌بنیان و مبتنی بر علم است، بیان کرد: رویکرد علمی برنامه‌ها و فعالیت‌ها در این مدت به ‌طور ویژه‌تری مورد توجه بسیج دانشجویی قرار گرفته است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت شناخت انتظارات مقام معظم رهبری از دانشجویان برای شناخت مسائل کشور گفت: شناخت مسائل و معضلات کشور در حوزه‌های مختلف توسط دانشجویان بارها مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است.

قره‌تپه با بیان اینکه محرومیت‌زدایی از دیگر مأموریت‌های مورد توجه بسیج دانشجویی است، عنوان کرد: دانشجویان بسیجی از سال‌های گذشته از پیشگامان عرصه جهاد و سازندگی بودند و خدمات ارزنده‌ای را در این راستا ارائه دادند.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت‌های گروه‌های بسیج دانشجویی در این راستا صرفاً عمرانی نیست، گفت: بحث‌های سلامت، روانشناسی، اقتصادی و کارآفرینی و فعال کردن ظرفیت‌های مناطق کمتر توسعه‌یافته برای سوق دادن آن‌ها به سمت پیشرفت و آبادانی مورد توجه قرار دارد.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با بیان اینکه نخستین کاری که از سوی گروه‌های جهادی دانشجویی در مناطق محروم انجام می‌شود، مسئله‌یابی و شناسایی مشکلات اساسی منطقه است، بیان کرد: تلاش برای حل مسئله با کمک نخبگان و در مرحله بعدی گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری از مسئولان ذیربط و نهادهای مسئول و در نهایت اقدام جهادی و وارد عمل شدن برای حل مشکلات مردم جامعه در دستور کار گروه‌های جهادی قرار دارد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با تأکید بر کادرسازی نیروهای بسیجی تراز اول انقلاب اسلامی افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مطالباتی از جوانان دارند و نقش بسیج دانشجویی برای تحقق یک سند راهبردی اثرگذار است.

۱۰۰ دانشجوی کرمانشاهی در طرح ولایت کشوری شرکت می‌کنند

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه طرح ولایت کشوری تیرماه در مشهد برگزار می‌شود، عنوان کرد: ۱۰۰ دانشجوی کرمانشاهی در طرح ولایت کشوری شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دوره معرفتی بصیرتی تشکیلاتی خط امام(ره)، یک دوره توانمندسازی برای بدنه فعال بسیجیان کادر است افزود: این دوره به همت بسیج دانشجویی و با همکاری دانشگاه‌‏های استان در مشهد مقدس از تاریخ ۱۴ تا ۲۰ تیرماه برگزار می‌شود و در این دوره سعی شده از اساتید کشوری در حوزه‏‌های معرفتی، بصیرتی، تشکیلاتی و مسائل روز استفاده شود.

پایگاه‌های بسیج دانشجویی جهان اسلام در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با بیان اینکه پایگاه‌های بسیج دانشجویی در سراسر استان، کشور و جهان اسلام فعالیت دارد بیان کرد: در بعد بین‌المللی یک سری دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند و امیدواریم به زودی پایگاه‌های بسیج دانشجویی جهان اسلام را در دانشگاه رازی و دانشگاه علوم پزشکی و سایر دانشگاه‌های استان راه‌اندازی کنیم.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با بیان اینکه حتی دانشجویان ایرانی که در کشورهای خارجی به تحصیل مشغول هستند به دنبال ترویج اصول اساسی اسلام ناب محمدی(ص) در جهان هستند، بیان کرد: بیش از ۴۰ هزار نفر از دانشجویان سراسر استان عضو فعال بسیج هستند.

وی با بیان اینکه مطالبه‌گری از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظیفه دانشجویان بسیجی است، گفت: مأموریت اساسی بسیج دانشجویی پیگیری فرمایشات امام خمینی(ره) برای تحقق بیانیه بسیج طلاب و دانشجویان به منظور پاسداری از اصول تغییرناپذیر نه شرقی و نه غربی، حل مسائل اعتقادی بسیجیان، دفاع از اسلام و انقلاب با تمام توان در دانشگاه‌ها با وجود هجمه‌های گسترده دشمنان، ترسیم اسلام ناب محمدی(ص) به منظور جلوگیری از نفوذ استکبار جهانی و تلاش برای تحقق تمدن نوین اسلامی با تشکیل هسته‌های انقلابی و جهادی است.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با بیان اینکه پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری برای حل مشکلات جامعه از سوی سازمان بسیج دانشجویی به صورت جدی در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: استفاده از ظرفیت بسیج دانشجویی برای تحقق گفتمان‌های اقتصاد مقاومتی و شعار امسال مبنی بر رونق تولید اهمیت جدی دارد و بسیج دانشجویی وظیفه مدیریت اقشار را برعهده دارد و امام خمینی(ره) برای تنها قشری که بیانیه صادر کرد قشر طلبه و دانشجویان بسیجی بود.

قره‌تپه با اشاره به تشکیل هیئت اندیشه‌ورز در سازمان بسیج دانشجویی عنوان کرد: اعضای این هیئت اندیشه‌ورز در حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر، سیاست، اقتصاد، حوزه کشاورزی و فنی و مهندسی تاکنون ورودهای جدی و خوبی در عرصه مطالبه‌گری از مسئولان داشته‌اند.

وی با اشاره به تشکیل هسته‌های نخبگانی حل مسائل کشور در سراسر ارگان‌های بسیج دانشجویی گفت: ما نیز در بسیج دانشجویی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان را مورد مطالعه و تحلیل قرار دادیم و به دنبال حل مسائل جامعه و مردم هستیم.

قره‌تپه با بیان اینکه عدالت طلبی، استکبارستیزی و دفاع از مظلوم، آرمان‌هایی است که دانشجویان همیشه آنها را فریاد زده‌اند و در دوران انقلاب نیز بسیاری از دانشجویان در خط مقدم بودند و در پیروزی انقلاب نقش خود را به خوبی ایفا کردند، بیان کرد: نخستین هدف گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی مسئله‌یابی است که مشکلات گوناگون این مناطق محروم ابتدا شناسایی می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با بیان اینکه امروز دانشجویان باید در راستای تولید علم گام‌های بلندی بردارند و برای حرکت به سمت تولید علم بشتابند بیان کرد: دانشجویان در بسیاری از از زمینه‌ها می‌توانند تاثیرگذار باشند.

قره‌تپه ترویج روحیه مطالبه‌گری در دانشجویان را امری مهم دانست و افزود: مطالبه‌گری دانشجویان، دانشگاه و مجموعه‌های دانشگاهی امری ضروری است.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های مهم و اساسی که بهترین ابزار برای جلوگیری از انحراف خود و جامعه است، روحیه مطالبه گری دانشجویان انقلابی و شجاعت بی‌مثال آنها در بیان واقعیت‌ها، کاستی‌ها و مشکلات موجود است تا زمینه سواستفاده افراد ضدانقلاب فراهم نشود.

وی با اشاره به اینکه امروز هم دانشجویان انقلابی بنا به تشخیص خود در چارچوب سیاستهای نظام به صورت آتش به اختیار در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و سیاسی وارد شده و فعالیتهای مختلفی را انجام و منتظر دستورات سیستم بوروکراسی نمی‌مانند، گفت: آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی تمیز و اقدام به موقع و به اندازه است.

«مطالبه‌گری» مهم‌ترین وظیفه دانشجویان انقلابی است

قره‌تپه مطالبه‌گری را از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظیفه دانشجویان انقلابی و بسیجی دانست و اظهار کرد: گفتمان‌سازی بر مبنای نظام مسائل موجود و پاسخ‌های یافته شده توسط دانشجویان و مطالبه‌گری تخصصی و هدفمند در این مسیر از دیگر وظایف قشر دانشجو است و مسئولان نیز باید با دانشجویان همراه باشند و مسیر مطالبه‌گری این قشر را باز کنند.

وی ترویج روحیه مطالبه‌گری در دانشجویان را امری مهم دانست و افزود: مطالبه‌گری دانشجویان، دانشگاه و مجموعه‌های دانشگاهی امری ضروری است.

مسول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در فضای دانشگاه باید مباحث از سوی تشکل‌ها و نهادها بر مبنای عقلانیت مطرح شود، گفت: امروز دانشجویان باید در راستای تولید علم گام‌های بلندی بردارند و برای حرکت به سمت تولید علم بشتابند زیرا دانشجویان در بسیاری از از زمینه‌ها می‌توانند تاثیرگذار باشند.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه از راه‌اندازی یک مرکز مشاوره برای دانشجویان خوابگاهی در بسیج دانشجویی استان کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: گردان سایبری ناحیه بسیج دانشجویی با جمعی از دانشجویان فعال با رویکرد مطالبه‌گری در عرصه‌های مورد نیاز انقلاب، نقش‌آفرینی در موضوعات و حل چالش‌های مختلف نظام راه‌اندازی شده است.

دانشجویان بسیجی ۸ واحد مسکونی را بازسازی می‌کنند

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دانشجویان بسیجی ۸ واحد مسکونی را در مناطق سیل‌زده بازسازی می‌کنند، عنوان کرد: در راستای ماموریت‌های بسیج دانشجویی برای خدمات‌رسانی به مناطق سیل‌زده استان لرستان تعدادی از گروه‌های دانشجویی فعال جهادگر کرمانشاه به آن مناطق اعزام شده بودند.

 قره‌تپه با بیان اینکه کمک‌هایی از سوی گروه جهادی دانشجویی شامل اقلام خوراکی، پتو و مواد بهداشتی به مناطق سیل‌زده لرستان با همکاری هلال‌احمر و کمیته امداد ارسال شد، بیان کرد: دو گروه جهادی در قالب تعدادی از فعالان بسیج دانشجویی برای خدمت‌رسانی از تاریخ ۱۲ فروردین به مدت ۱۵ روز به مناطق سلسله و دلفان استان لرستان اعزام شدند و این گروه‌ها بیشتر در مناطق سیل‌زده مشغول به امر خدمت‌رسانی و توزیع غذا در بین مردم بودند.

وی با اشاره به نقش مهم بسیج دانشجویی در رسیدگی به مطالبات مردم از جمله مردم مناطق محروم و آسیب‌دیده اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بسیج دانشجویی در مدت اخیر رسیدگی به آسیب دیدگان این بحران‌ طبیعی بود که در این راستا برنامه‌های مهمی تدوین شد.

۲۵ هزار نفرروز اقدام جهادی در کرمانشاه انجام شد

مسئول سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه اردوهای جهادی و سازندگی در استان کرمانشاه همچون سنوات اخیر با شور و شوق در مناطق محروم استان در حال پیگیری است، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ۲۵ هزار نفر روز فعالیت توسط  بسیج دانشجویی در مناطق کم‌برخوردار استان انجام شده است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته ۱۶ هزار نفر روز فعالیت توسط بسیج دانشجویی در مناطق محروم استان کرمانشاه باید انجام می‌شد که ۱۷ هزار نفرروز فعالیت جهادی در این مناطق انجام شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6993
  • 285 بازدید

برچسب ها