• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022

راه‌اندازی ۶ استودیوی تولید محتوای آموزشی در کرمانشاه/ حضور دانش‌آموزان در مدارس به انتخاب خانواده‌ها

  • کد خبر : 12372
  • ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
راه‌اندازی ۶ استودیوی تولید محتوای آموزشی در کرمانشاه/ حضور دانش‌آموزان در مدارس به انتخاب خانواده‌ها

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، از راه‌اندازی ۶ استودیوی تولید محتوای آموزشی خبر داد و گفت: ۹۰ درصد مدارس استان در مطلوب‌ترین شرایط بهداشتی آمادگی حضور دانش‌آموزان را دارند. مجید یزدان‌پناه در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان، اظهار داشت: گرفتار بزرگترین وقفه آموزشی جهان شده ایم و تجربه […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، از راه‌اندازی ۶ استودیوی تولید محتوای آموزشی خبر داد و گفت: ۹۰ درصد مدارس استان در مطلوب‌ترین شرایط بهداشتی آمادگی حضور دانش‌آموزان را دارند.

مجید یزدان‌پناه در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان، اظهار داشت: گرفتار بزرگترین وقفه آموزشی جهان شده ایم و تجربه جدیدی کسب کردیم که ناشناخته‌های زیادی دارد که نیاز به کمک خانواده‌ها دارد.

وی ادامه داد: در کل کشور با هماهنگی وزیر آموزش و پرورش تصمیم گرفته شده بهترین خدمات به خانواده‌ها ارائه شود، در این راستا به رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی پایبند هستیم و حفظ سلامتی دانش‌آموزان در اولویت است، خانواده‌ها کمک کنند و این اعتماد لازم را داشته باشند که سلامت فرزندان از همه چیز اهمیت دارد و بدانند بهترین ناظران خود خانواده‌ها هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه ۹۰ درصد مدارس  استان در مطلوب‌ترین شرایط بهداشتی آمادگی هستند، افزود: طی دو سه مرحله که سرانه در اختیار ما قرار گرفت آن را به مدارس تزریق کردیم و مدیران و عوامل اجرایی کادر آموزشی کاملا رعایت می‌کنند دستگاه‌های ضدعفونی دست در مدارس نصب شده است و حتی تعدادی ماسک ذخیره برای استفاده دانش‌آموزان در مدارس فراهم شده است.

وی وضعیت مدارس استان کرمانشاه از لحاظ بهداشتی و امنیت دانش‌آموزان مطلوب ارزیابی کرد و گفت: آموزش پرورش استان محیط امنی را برای حضور دانش‌آموزان فراهم کرده است.

یزدان‌پناه در خصوص حضور و استقبال دانش‌آموزان در مدارس استان، اضافه کرد: بالاترین رقم در ورود دانش‌آموزان در روزهای آغازین بازگشایی مدارس (۱۵ شهریورماه) مربوط به مقاطع ابتدایی به خصوص کلاس اولی‌ها و بعد متوسطه اول و متوسطه دوم بود.

این مسئول تصریح کرد: در همان هفته اولیه بازگشایی مدارس بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان روستایی و ۸۰ درصد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی شهری، ۷۰ درصد دانش‌آموزان متوسطه اول و بیش از ۵۰ درصد دانش‌آموزان متوسطه دوم در مدارس حضور داشتند که آرام آرام چون وضعیت شیوع کرونا در استان قرمز اعلام شد تعداد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه درب مدارس بر روی خانواده‌ها باز است، گفت: شرایط بر مبنای حضور فراهم است حتی اگر یک نفر در مدرسه حضور داشته باشد آموزش داده می‌شود ولی این بستگی به میل خانواده‌ها دارد اگر از حضور فرزندان خود در مدارس نگرانی دارند می‌توانند از شبکه شاد، شبکه آموزش و بسته‌های خودآموز برای آموزش فرزندان خود استفاده کنند.

یزدان‌پناه به راه‌اندازی ۶ استودیوی تولید محتوی در آموزش و پرورش استان غیر از استودیو مدرسه‌ای در کرمانشاه اشاره و بیان کرد: دو خط تلفن با شماره‌های ۰۹۹۱۶۶۸۵۳۸۶ و خط ثابت ۰۸۳۳۸۲۳۰۹۴۲ در خصوص پاسخگویی به نگرانی‌های خانواده‌ها و دریافت پیشنهادات و انتقادات والدین درباره بازگشایی مدارس در سال تحصیلی پیش‌رو راه‌اندازی شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12372
  • 119 بازدید

برچسب ها