• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

راه اندازی بخش ویژه بیماران “کرونا” در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه

  • کد خبر : 9385
  • ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
راه اندازی بخش ویژه بیماران “کرونا” در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده باش کامل مرز‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی استان برای مقابله با “کرونا” خبر داد و گفت: بخش ویژه نگهداری این بیماران در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه راه اندازی شده است. محمودرضا مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: چند هفته‌ای است که ویروس جدید کرونا […]

به گزارش پاتاق نیوز، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده باش کامل مرز‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی استان برای مقابله با “کرونا” خبر داد و گفت: بخش ویژه نگهداری این بیماران در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه راه اندازی شده است.

محمودرضا مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: چند هفته‌ای است که ویروس جدید کرونا از کشور چین سردرآورده و حالا بیش از ۱۵ کشور جهان را درگیر کرده است.

او افزود: روز به روز بر آمار مبتلایان این بیماری افزوده شده و کشور‌های بیشتری درگیر آن می‌شوند وآنطور که خبر‌های واصله نشان می‌دهد مواردی از این ویروس در کشور ترکیه و نیز در اقلیم کردستان کشور عراق گزارش شده و همین امر نگرانی ما برای ورود احتمالی این ویروس به کشور را بیشتر کرده است.

او با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون موردی از ویروس کرونا در کشور گزارش نشده، گفت: از ۱۰ روز پیش تقریبا سیستم بهداشتی و درمانی استان به حالت آماده باش درآمده بود و هم اکنون تمام مراکز بهداشتی و درمانی استان به حالت آماده باش درآمده اند.

مرادی از تشدید نظارت‌های بهداشتی در مرز‌های استان خبر داد وافزود: باتوجه به تردد مسافران به کشور عراق و بویژه اقلیم کردستان در حال حاضر در تمامی مرز‌های استان مراقبت‌های بهداشتی تشدید شده و تمام مسافران تحت بررسی قرار می‌گیرند.

او افزود: علاوه بر مرز‌های زمینی، تمام مسافران پرواز‌های فرودگاه نیز از روز‌های پیش تحت مراقبت و بررسی قرار داشتند تا مبادا موردی از این بیماری وارد کشور و استان شود.

این مسئول یادآور شد: با این مراقبت‌ها می‌توان تا حد زیادی از ورود احتمالی این ویروس جلوگیری کرد، اما نگرانی در خصوص بیمارانی است که علائم نداشته، ولی ناقل این بیماری هستند.

او افزود: دوره کمون این بیماری از زمان ورود ویروس به بدن حدود سه تا هفت روز است و این امکان هست که فردی در این مدت بی علامت بوده، اما ناقل ویروس باشد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9385
  • 212 بازدید

برچسب ها