• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

راه حل مشکلات کشور در داخل است/ توجیهی برای سقوط ارزش پول ملی وجود ندارد

  • کد خبر : 12745
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
راه حل مشکلات کشور در داخل است/ توجیهی برای سقوط ارزش پول ملی وجود ندارد

به گزارش پاتاق نیوز، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: چه دلیلی دارد با توجه به پشتوانه نفت و گازی که در کشور وجود دارد ارزش پول ایران کاهش پیدا کند و این حجم از بیکاری در کشور وجود داشته باشد؟ آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های سیاسی-عبادی نماز جمعه این هفته […]

به گزارش پاتاق نیوز، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: چه دلیلی دارد با توجه به پشتوانه نفت و گازی که در کشور وجود دارد ارزش پول ایران کاهش پیدا کند و این حجم از بیکاری در کشور وجود داشته باشد؟

آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های سیاسی-عبادی نماز جمعه این هفته استان، اظهار داشت: اسلام بر مساله تربیت معنویی و پایدار و الهی تاکید دارد و تمام اعمال مستحبی، نمازها و زیارت‌های مستحبی و حتی راهپیمایی‌های مستحبی همچون راهپیمایی اربعین در راستایی ایجاد تربیت پایدار است.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به برخی فسادهای ایجاد شده توسط برخی اشخاص در کشور، خاطر نشان کردند: اگر کسی در کشور اشتباه می‌کند به این دلیل است که تربیت این افراد پایدار و نفوذ ناپذیر نیست، چرا که اگر تربیت این افراد عزیز و نفوذناپذیر باشد به هیچ وجه  و حتی در مقابل میلیاردها دلار  نیز دچار تزلزل نخواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: خداوند قرآن را به سفره تشبیه کرده است و این همان سفره‌ای است که اگر انسان بر سر این سفره باشد سیر خواهد شد و تربیت خواهد یافت.

امام جمعه کرمانشاه در خطبه دوم نماز جمعه یادآور شد: قلوبی که محزون و نگران باشد همواره با نگرانی و ترس از خدا افعال خود را انجام می‌دهد و این خصیصه افراد با تقوا است.

آیت الله علما ادامه داد: مقام معظم رهبری در روز اربعین با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی اعمال روز اربعین را رعایت کردند و ما باید در این راستا گام برداریم و به مقام معظم رهبری اقتدا کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: ۲۱ مهر ماه سالروز قیام تاریخی امام راحل علیه لایحه کاپیتالیسم است و این لایحه همان قانونی بود که اگر امریکایی‌ها هر جنایتی در ایران انجام می‌دادند کسی حق نداشت به آن‌ها اعتراض کند و آنها باید در کشور خودشان محاکمه می‌شدند. 

وی اضافه کرد: امام راحل رنج دستگیری و سالها تبعید را به جان خرید اما در مقابل این لایه قیام کرد.

امام جمعه کرمانشاه یادآور شد: ۲۳ مهر روز شهادت پنجمین شهید محراب، شهید اشرفی اصفهانی است، این شهید به امر آیت الله بروجردی به کرمانشاه آمدند و مقیم شدند.

وی با اشاره به بیانات و تدکرات مقام معظم رهبری یادآور شد: نکته‌ای که مقام معظم رهبری به همه دولت‌ها تذکر می‌دهند مساله اقتصاد است و این مساله نشان از اهمیت موضوع دارد.

آیت الله علما ادامه داد: در خصوص این موضوع باید متخصصان امر نظر بدهند اما چه دلیلی دارد با توجه به پشتوانه نفت و گازی که در کشور وجود دارد ارزش پول ایران کاهش پیدا کند و این حجم از بیکاری در کشور وجود داشته باشد؟

وی اضافه کرد: همانگونه که رهبری انقلاب تاکید دارند راه اصلی حل این مشکلات توجه به داخل و توان تولیدات داخلی است و با این راهکار می‌توان اقتصاد کشور را پیش برد.

امام جمعه کرمانشاه اضافه کرد: تجربه ۲۰۰ ساله به ما می‌گوید اگر می خواهیم اقتصاد کشور رشد کند باید نگاه ما به داخل باشد و تولید داخل در کشور نقش ستون فقرات داشته و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12745
  • 135 بازدید

برچسب ها