• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

رسانه‌ها نقش موثری در ارتقای امنیت دارند

  • کد خبر : 9534
  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
رسانه‌ها نقش موثری در ارتقای امنیت دارند

به گزارش پاتاق نیوز، فرمانده انتظامی کرمانشاه بااشاره به اینکه رسانه‌ها نقش موثری در ارتقای امنیت دارند، گفت: رسانه‌ها همکار و پشتیبان نهادهای تامین‌کننده نظم و امنیت از جمله ناجا هستند و ما اثرات و بازخوردهای مثبت همکاری نیروی انتظامی با  رسانه‌ها را دیده‌ایم.  سردار «علی اکبر جاویدان» فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بااشاره به تنوع و گستردگی ماموریت […]

به گزارش پاتاق نیوز، فرمانده انتظامی کرمانشاه بااشاره به اینکه رسانه‌ها نقش موثری در ارتقای امنیت دارند، گفت: رسانه‌ها همکار و پشتیبان نهادهای تامین‌کننده نظم و امنیت از جمله ناجا هستند و ما اثرات و بازخوردهای مثبت همکاری نیروی انتظامی با  رسانه‌ها را دیده‌ایم.

 سردار «علی اکبر جاویدان» فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بااشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های حوزه انتظامی و سطح ارتباطاتی که با مردم دارد، افزود: رسانه ها در انعکاس عملکرد نیروی انتظامی و دریافت مطالبات مردم و انتقال آن به دستگاه انتظامی و از سوی دیگر آگاهی بخشی به مردم بسیار موثر عمل می کنند.

وی یادآور شد که خیلی از جرایمی که در جامعه ما اتفاق می افتد به دلیل آگاهی نداشتن مردم است و برخی از مجرمان و قربانیان به تبعات قانونی و اثرات آن زیاد اشراف نداشته اند.

سردار جاویدان با اشاره به اینکه اطلاع رسانی رسانه ها تاثیر مثبتی در احساس امنیت مردم دارد، افزود: رسانه ها در مسایل ترافیکی، جنایی و اجتماعی همیشه به ما کمک کرده اند و ما به بازخورد و خروجی کار رسانه ها حرمت می گذاریم و خودمان را مدیون آنها می دانیم.

او تصریح کرد: هرجا رسانه ها با تولید محتوای باکیفیت همراه ناجا بوده اند ما در آن حوزه ها نتیجه بهتری و کیفی تری گرفته ایم و هر جا که لکنت داشته ایم هم ما و هم مردم صدمه دیده ایم.

او نقش رسانه‌ها در حوزه امنیت را نقش خاصی دانست و با بیان اینکه احساس امنیت از خود امنیت مهمتر است، اظهار داشت: در برخی مواقع به لحاظ شاخص ها وضعیت امنیت خوب است اما چون خوب نهادینه نشده و یا به اطلاع مردم نرسیده و تحلیل نشده مردم احساس ناامنی می کنند اما در برخی جاها اما امنیت بالا نیست اما به جهت تحلیل درست و اطلاع رسانی خوب، مردم احساس امنیت می‌کنند و مردم از این موضوع نگرانی ندارند. 

سردار جاویدان با بیان اینکه هدف همه ما آکاهی بخشی به مردم است، تاکید کرد که مردم باید به هشدارها و توصیه های ناجا که از طریق رسانه ها منعکس می شود توجه کنند و از مال و اموال و جان خود مراقبت نمایند تا دچار مشکل نشوند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه ما همیشه خودمان را نیازمند هم افزایی و همکاری رسانه ها دانسته و می دانیم، گفت: معتقدیم که باید نسبت به گذشته سطح ارتباطات ناجا با رسانه ها را تقویت کنیم.

سردار جاویدان یادآوری کرد که در هر تغییر و تحول مدیریتی معمولا مدیران به دنبال تغییر و ارتقای شاخص ها به سمت و سوی مثبت است و یکی از ابزارهایی که ما در این حوزه به آن اعتقاد داریم رسانه ها هستند و حتما تعاملات و همکاری های خود را با رسانه های استان ارتقا می بخشیم تا بتوانیم در این مسیر کیفی تر و نتیجه گرا تر موضوعات را دنبال کنیم.

وی در این دیدار با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین یاد و خاطره شهیدان به خصوص شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، از زحمات و تلاش های مجموعه رسانه های استان در انعکاس اخبار، رویدادها و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در استان قدردانی کرد و گفت: مجموعه ناجا به حوزه رسانه اعتقاد دارد و در راستای افزایش سطح همکاری های ناجا و رسانه ها در استان تلاش می کنیم. 

مردم در قبال شهر و محل زندگی خود احساس مسوولیت بیشتری کنند

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه سخنانش یکی از برنامه های ناجا در استان را افزایش سطح همکاری ها با اقشار مختلف جامعه دانست و گفت: از مردم و اقشار مختلف درخواست می کنیم در قبال شهر، محل زندگی وکار خود احساس مسوولیت بیشتری کنند و تخلفات، ناهنجاری ها و اقدامات خلاف قانون و عرف را به نیروی انتظامی اطلاع دهند.

سردار جاویدان امر به معروف و نهی از منکر را یکی از نیازهای اصلی جامعه دانست و افزود: با این فریضه الهی می‌توان جلو بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌ها را گرفت و از این رو از مردم می‌خواهیم در زمینه اجرا این فریضه الهی بیشتر تلاش کنند. 

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9534
  • 458 بازدید

برچسب ها