• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

رشد ۲۸۱ درصدی صادرات اظهارشده در گمرک خسروی

  • کد خبر : 2846
  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
رشد ۲۸۱ درصدی صادرات اظهارشده در گمرک خسروی

به گزارش ” پاتاق نیوز “ و به نقل از اداره‌کل گمرکات استان کرمانشاه خلیل حیدری اظهار داشت: در پنج ماهه نخست سال‌جاری ۵۴۱ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۶۵۰ دلارکالا با وزن یک میلیون و ۳۳۲ هزار و ۳۱ تن درگمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه اظهار و صادر شده است که نسبت به […]

به گزارش ” پاتاق نیوز “ و به نقل از اداره‌کل گمرکات استان کرمانشاه خلیل حیدری اظهار داشت: در پنج ماهه نخست سال‌جاری ۵۴۱ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۶۵۰ دلارکالا با وزن یک میلیون و ۳۳۲ هزار و ۳۱ تن درگمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه اظهار و صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش رشد ۵۲ درصدی و از حیث وزن نیز ۲۷ درصد افزایش داشته است .

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه افزود: از این میزان ، تشریفات صادرات از گمرک کرمانشاه ۳۸۸ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۱۲۱ دلار کالا به وزن ۸۷۷ هزار و ۵۸۱ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۴۳ درصد و از حیث وزن نیز ۷ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در پنج ماهه نخست سال‌جاری گمرک کرمانشاه سهم نخست میزان صادرات را در بین گمرکات استان کرمانشاه به خود اختصاص داده است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه در ادامه بیان داشت: دراین مدت نیز تشریفات صادرات از گمرک پرویزخان ۱۲۴ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۱۴۴ دلار کالا به وزن ۳۸۹ هزارو ۸۹۲ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۸۱ درصد افزایش و از حیث وزن نیز رشد ۱۱۸ درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در ۵ ماهه نخست سالجاری تشریفات صادرات از گمرک خسروی ۲۰ میلیون و ۴۲۲ هزارو ۴۵۹ دلار کالا به وزن ۵۱ هزارو ۴۸۹ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۴۳ درصد و از لحاظ ارزش ۲۸۱ درصد رشد داشته است.

حیدری همچنین تشریفات صادرات گمرک پاوه را نیز هشت میلیون و ۳۹۲ هزارو ۹۲۶ دلار کالا به وزن ۱۳ هزارو ۶۷ تن عنوان کرد.

وی عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را لوازم خانه داری و پاکیزگی، سیب زمینی محفوظ شده ،انواع کاشی دیواری ، گوجه فرنگی تازه یا سردکرده ، کولرهای آبی، گرید لوله بصورت پودر، کیسه دسته دار پلاستیکی، انواع بستی، رول نایلون، کیسه پلاستیکی ،جوال وکیسه برای بسته بندی کالاازنوارپلی اتیلن یاپلی پروپیلن، نوار لبه و روکش اوراق فشرده چوبی، ظروف ملامین و یکبار مصرف، پودریا مایع لباسشویی، عنوان کرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2846
  • 332 بازدید

برچسب ها