• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

اهالی ۱۰ روستای مرزی کرمانشاه چشم‌ انتظار شعله‌های آبی گاز طبیعی

  • کد خبر : 11680
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
اهالی ۱۰ روستای مرزی کرمانشاه چشم‌ انتظار شعله‌های آبی گاز طبیعی

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه با اشاره به گرمای امیدبخش گاز در یک‌هزار و ۵۴۱ روستای استان، گفت: اهالی ۱۰ روستای دیگر در نوار مرزی چشم انتظار برخورداری از نعمت گاز طبیعی هستند. هوشنگ بازوند در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به شهر نودشه که با حضور وزیر نفت از طریق ویدئو کنفراس […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه با اشاره به گرمای امیدبخش گاز در یک‌هزار و ۵۴۱ روستای استان، گفت: اهالی ۱۰ روستای دیگر در نوار مرزی چشم انتظار برخورداری از نعمت گاز طبیعی هستند.

هوشنگ بازوند در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به شهر نودشه که با حضور وزیر نفت از طریق ویدئو کنفراس انجام شد، اظهار داشت:: توسعه‌ گازرسانی به مناطق روستایی و شهری یکی از اهداف دولت یازدهم و دوازدهم بود که در راستای این هدف تاکنون گازرسانی به یک‌ هزار و ۵۴۱ روستای استان انجام شده است.

وی افزود: در ابتدای دولت فقط عملیات گازرسانی به ۲۰۹ روستا در کرمانشاه انجام شده بود و از ابتدای دولت تاکنون به یک‌هزار و ۳۳۲ روستا از نعمت گاز برخوردار شده اند.

استاندار کرمانشاه به سیاست‌های اتخاذ شده از سوی وزیر نفت در زمینه بهره‌گیری از منابع قانون بودجه از جمله بند «ق» تبصره ۲ قانون بودجه برای طرح‌های گازرسانی اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه مناطق مرزی و محرومیت‌زدایی با رویکرد برخورداری مردم از امکانات و رونق کسب و کار مرزنشینان همیشه اولویت داشته است و امروز شاهد تحقق این مهم در استان هستیم.

وی از تلاش‌ها و حمایت‌های بی‌دریغ وزیر نفت در استان تقدیر کرد و گفت: انتظار داریم این همراهی و مساعدت تا پایان دولت و اتمام پروژه‌ها به صورت ویژه تداوم داشته باشد.

بازوند در این مراسم که با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد؛ درخواست افزایش سرانه خانوارها برای بهره مندی ۱۰ روستای دیگر در نوار مرزی از نعمت گاز طبیعی توسط وزارت نفت را ارائه داد و گفت: گازرسانی به سه شهر ریجاب، ازگله و‌ نوسود در استان باقی‌مانده است که تا پایان سال پروژه گازرسانی به نوسود به پایان می‌رسد و دو شهر دیگر تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

استاندار کرمانشاه به تلاش‌ های صورت گرفته در راستای آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آبادغرب با سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد تومان اشاره کرد و از مساعدت ویژه وزیر نفت در پتروشیمی چهارم استان و‌ آغاز مجدد فعالیت اجرایی پالایشگاه آناهیتا تشکر می‌کنم و مساعدت ایشان را جهت اخذ تسهیلات از صندوق ملی توسعه در پتروشیمی آناهیتا خواستاریم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11680
  • 144 بازدید

برچسب ها