• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری ها، مصداق امر به معروف و نهی از منکر است

  • کد خبر : 11266
  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری ها، مصداق امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش پاتاق نیوز ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اهمیت حفظ سلامتی و جان مردم در برپایی عزاداری‌ها گفت که در محرم امسال اقامه امربه معروف و نهی از منکر به رعایت پروتکل‌های بهداشتی لحاظ می‌شود. محمد ابراهیم الهی تبار در نشست ویژه برپایی عزاداری‌های […]

به گزارش پاتاق نیوز ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اهمیت حفظ سلامتی و جان مردم در برپایی عزاداری‌ها گفت که در محرم امسال اقامه امربه معروف و نهی از منکر به رعایت پروتکل‌های بهداشتی لحاظ می‌شود.

محمد ابراهیم الهی تبار در نشست ویژه برپایی عزاداری‌های محرم که با حضور مدیر کل صدا و سیمای استان و برنامه سازان شبکه استانی زاگرس درمحل صدا و سیما تشکیل شد با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر به عنوان هدف قیام سالار شهیدان گفت:در محرم امسال رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصداق اقامه این فریضه ارزشمند و اعتقادی تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه عده‌ای از ابتدای شکل گیری ستاد مدیریت کرونا به دنبال دوگانه سازی در جامعه بودند افزود: ابتدای این دوگانه سازی‌ها از معیشت و سلامت مردم کلید خورد و در آغاز ماه محرم نیز به دنبال ایجاد دوگانه برپایی عزا در مقابل سلامت مردم بودند که البته با تدبیر ستاد کرونا و تاکید بر حفظ توامان سلامت و برپایی عزاداری‌ها راه به جایی نبرده است.

معاون استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا بر پشتوانه‌های شرعی، قانونی و اخلاقی استوار است تصریح کرد:فتاوای مراجع و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در ارجحیت و اولویت تصمیمات ستاد ملی کرونا حجت شرعی را تمام کرده از سویی پروتکل‌های بهداشتی توسط ستاد ملی کرونا اتخاذ شده که بالاترین مرجع تصمیم گیری در این امر است.

الهی تبار ادامه داد: پشتوانه اخلاقی پروتکل‌های بهداشتی نیز به قواعد ارزشمند انسانی و حرمت جان و سلامت انسان‌ها باز می‌گردد از این رو در تمامی برنامه‌های بازگشایی مدارس، آزمون سراسری و برپایی عزاداری‌ها اولویت حفظ سلامت مردم است و نباید کاری کرد که جامعه با مشکل روبرو شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه از صدا و سیما به عنوان صدای نظام و رسانه موثر در جامعه یاد کرد و گفت: می‌طلبد که این رسانه با استفاده از سطح نفوذ خود پروتکل‌های بهداشتی ایام محرم را برای مردم تشریح و تبیین کند و برنامه‌های جذابی را تهیه کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11266
  • 130 بازدید

برچسب ها