• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

رفع محدودیت‌ها در گرو رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است

  • کد خبر : 14372
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴
رفع محدودیت‌ها در گرو رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است
مدیر گروه کنترل بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اگر همکاری لازم مردم با طرح محدودیت‌های کرونایی صورت نگیرد، متاسفانه محدودیت‌ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش پاتاق نیوز، سارا شاه‌آبادی در خصوص اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی، اظهار داشت: با توجه به اینکه اکثر شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز از شنبه، اول آذرماه محدودیت‌های در سطح استان کرمانشاه اعمال شده که فقط مشاغل گروه یک که ارائه دهنده خدمات ضروری به مردم هستند باید باز باشند.

وی ادامه داد: در برخی از مناطق این مسئله خوب رعایت می‌شود، ولی متاسفانه شاهد همکاری مردم در برخی از مناطق شهر کرمانشاه هستیم و مرتبا گزارشاتی از عدم همکاری برخی مغازه‌داران و کسبه‌ها با این طرح را در محله‌های مسکن، دولت‌آباد، فرهنگیان فاز۲، و … داریم.

مدیر گروه کنترل بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه الگوی رفتاری کرونا را متناسب با نحوه رفتار مردم دانست و تصریح کرد: اگر قرار بر عدم همکاری باشد نمی‌توانیم بیماری کرونا ویروس را کنترل کنیم اگر دو هفته مردم تحمل کنند و پروتکل‌های بهداشتی را براساس دستورالعمل ابلاغی رعایت کنند، می‌توان امیدوار بود که تعداد بیماران و ورودی بیمارستان‌هاطی هفته‌های آینده کاهش یابد.

وی اضافه کرد: طی دو‌سه هفته گذشته وضعیت بیمارستان‌های استان اصلا خوب نبود تخت خالی  وجود نداشت، البته الان هم تعداد بیماران بستری در بخش‌‌های ویژه بالا است.

شاه‌آبادی اضافه کرد: متوجه مشکلات اقتصادی مردم هستیم، اما چاره‌ای جزء این نیست که مردم همکاری کنند و اصول بهداشتی را رعایت و مغازه ها و اماکنی که باید بسته باشند، تعطیل کنند؛ اگر همکاری مردم صورت نگیرد متاسفانه محدودیت‌ها ادامه خواهد داشت.

وی در پایان، افزود: کادر بهداشت و درمان ۹ ماهه است شبانه‌روز درگیر شده‌اند و دیگر توانی ندارند به خاطر همکاری با کادر بهداشت هم شده هوشیارانه و آگاهانه مراقب سلامتی خود و خانواده باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14372
  • 590 بازدید

برچسب ها