• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

رقابت ۷۸۱ نفر کرمانشاهی در چهل و دومین دوره مسابقات قرآن

  • کد خبر : 7334
  • ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۰۳
رقابت ۷۸۱ نفر کرمانشاهی در چهل و دومین دوره مسابقات قرآن

به گزارش پاتاق نیوز، حجت الاسلام محمد صالحی با اعلام این خبر گفت: طبق سنوات گذشته مسابقات قرآن کریم در دو بخش آوایی و معارفی برگزار می شود که در این دوره از مسابقات ۲۷۷ نفر در بخش آوایی و ۸۵ نفر نیز در بخش معارفی به رقابت خواهند پرداخت.وی افزود: مسابقه در بخش معارفی چهل […]

به گزارش پاتاق نیوز، حجت الاسلام محمد صالحی با اعلام این خبر گفت: طبق سنوات گذشته مسابقات قرآن کریم در دو بخش آوایی و معارفی برگزار می شود که در این دوره از مسابقات ۲۷۷ نفر در بخش آوایی و ۸۵ نفر نیز در بخش معارفی به رقابت خواهند پرداخت.
وی افزود: مسابقه در بخش معارفی چهل و دومین دوره مسابقات مرحله استانی روز پنج شنبه ۲۰ تیرماه در محل دانشکده علوم قرآنی برگزار می شود.
حجت الاسلام صالحی ادامه داد:۳۵ نفر در رشته تفسیرقرآن کریم، ۳۱ نفر در رشته حفظ و معارف احادیث و ۱۹ نفر نیز در رشته حفط و معارف موضوعی در این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد.
وی تصریح کرد: ۴۰۰ نفر نیز در رشته تفسیر قرآن کریم ویژه اهل سنت در شهرستانهای پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی بصورت مجزا شرکت خواهند کرد.‌
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در ادامه گفت: در روزهای ۳۰ و ۳۱ تیرماه نیز ۱۴۹ نفر برادر و ۱۲۸ نفر خواهر دربخش آوایی به رقابت خواهند پرداخت.
حجت الاسلام صالحی افزود: بخش آوایی در این دوره از مسابقات شامل حفظ ۵، ۱۰،۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم، ترتیل، قرائت، دعاخوانی واذان است که برگزیدگان هر رشته (به جز حفظ ۵ جزء قرآن کریم) به مسابقات کشوری راه پیدا می کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7334
  • 235 بازدید

برچسب ها