• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
دبیر ستاد انتخابات کرمانشاه اعلام کرد:

رقابت ۹۱۵ نامزد برای کسب ۱۸۲ کرسی شورای شهرهای کرمانشاه

  • کد خبر : 17541
  • ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
رقابت ۹۱۵ نامزد برای کسب ۱۸۲ کرسی شورای شهرهای کرمانشاه
دبیر ستاد انتخابات کرمانشاه با اشاره به ثبت‌نام یک‌هزار و 111 نفر در انتخابات شوراهای شهرهای استان، گفت: از این تعداد 915 نفر تایید، 135 نفر رد شده و 61 نفر نیز انصراف دادند.

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از استانداری کرمانشاه، جلیل بالایی در خصوص آخرین آمار کاندیداهای شورای شهرهای استان، اظهار داشت: نتیجه بررسی شکایت داوطلبینی که در مراحل قبل رد شده‌ند به فرمانداری‌ها ارسال و امروز( ۱۷ خرداد) بصورت محرمانه به داوطلبین ابلاغ می‌شود.

بالایی زمان انتشار اسامی نامزدها را ۱۷ تا ۱۹ خرداد اعلام کرد و گفت: فرمانداران استان ماموریت دارند  قبل از شروع تبلیغات در نشست با نامزدها قانون و آیین نامه اجرایی تبلیغات و نیز مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص ممنوعیت هر نوع تجمع در فضای مسقف را به آنان ابلاغ کنند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه زمان تبلیغات را از ۲۰ خرداد به مدت یک هفته و تا ۲۴ ساعت قبل از زمان اخذ رای دانست و از فرمانداران، هیئت های اجرایی ، نظارت و بازرسی خواست رفتار نامزدها را در چارچوب قانون و مصوبات ستاد ملی کرونا رصد کرده و با هرگونه تخلف برخورد قانونی کنند.

بالایی با یادآوری اینکه ۸۷ درصد داوطلبین از فیلتر اجرا و نظارت عبور کرده‌اند، گفت: انتخابات شوراها در ۳۴ شهر استان و برای کسب ۱۸۲ کرسی در تاریخ ۲۸ خردادماه همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

به گفته بالایی، بصورت میانگین برای هر کرسی پنج نفر رقابت خواهند کرد که بالاترین رقابت در  شهر کرمانشاه و به ازای هر کرسی ۱۰ نفر خواهد بود.

سخنگوی انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه یادآور شد: تمام مراحل انتخابات شورای شهر کرمانشاه شامل احراز هویت، اخذ رای و شمارش بصورت تمام الکترونیکی است که برای این امر ۵۲۰ شعبه اخذ رای و ۲ هزار و ۶۲ صندوق الکتروتیک تدارک و پیش‌بینی شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17541
  • 51 بازدید