• امروز : چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 4 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 8 December - 2021

رهایی قاتل از چوبه دار در کرمانشاه

  • کد خبر : 9723
  • ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
رهایی قاتل از چوبه دار در کرمانشاه

رئیس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص در کرمانشاه از چوبه دار با رضایت اولیای دم خبرداد. جبار تجری با اشاره به تلاش‌ شبانه روزی اعضای ستاد تالیف قلوب استان برای سازش در این پرونده، اظهار کرد: چندسال پیش در یکی از روستاهای حومه شهرستان هرسین در پی اختلاف […]

رئیس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص در کرمانشاه از چوبه دار با رضایت اولیای دم خبرداد.

جبار تجری با اشاره به تلاش‌ شبانه روزی اعضای ستاد تالیف قلوب استان برای سازش در این پرونده، اظهار کرد: چندسال پیش در یکی از روستاهای حومه شهرستان هرسین در پی اختلاف مالی بین دو نفر بر سر ادوات کشاورزی نزاعی صورت می‌گیرد که منجر به قتل ناخواسته یکی از طرفین نزاع می‌شود.

به نقل از روابط عمومی شورای حل اختلاف استان، تجری افزود: در همان ساعات اولیه پس از وقوع این حادثه، قاتل توسط نیروی انتظامی دستگیر و کیفیت این موضوع صورت جلسه و جهت طی مراحل قانونی به دادسرای شهرستان ارجاع شد.

رئیس شورای حل اختلاف کرمانشاه اضافه کرد: پس از طی مراحل قانونی و صدور احکام مربوطه، حکم قصاص قاتل به تایید دیوان عالی کشور رسید و این حکم قطعی شد.

وی تصریح کرد: اواخر سال گذشته، به درخواست خانواده قاتل و دستور رئیس کل دادگستری استان این پرونده به ستاد تالیف قلوب کرمانشاه (شعبه سازش در قتل شوراهای حل اختلاف) ارجاع شد و اعضای این ستاد تلاشی گسترده و شبانه روزی را برای سازش در این پرونده شروع کردند.

 معاون قضایی دادگستری استان کرمانشاه یادآورشد: با تلاش بی وقفه و جلسات متعدد و فشرده اعضای ستاد تالیف قلوب کرمانشاه، رضایت بی قید و شرط خانواده مقتول اخذ و مراتب در دفتر خانه ثبت و قاتل از قصاص رهایی یافت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9723
  • 194 بازدید

برچسب ها