• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
امام جمعه جوانرود:

روحانیون برای مقابله با موج چهارم کرونا بسیج شوند

  • کد خبر : 17006
  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
روحانیون برای مقابله با موج چهارم کرونا بسیج شوند
جوانرود - امام جمعه جوانرود با تاکید بر روش‌های پیشگیرانه و لزوم همکاری اقشار مختلف مردم برای مبارزه با ویروس کرونا از امامان جمعه و جماعت خواست برای مقابله با موج چهارم کرونا بسیج شوند.

به گزارش پاتاق نیوز، ماموستا مُلا احمد فخری روز پنجشنبه در گردهمایی امامان جمعه و جماعت شهرستان جوانرود در فرمانداری، ویروس کرونا را مساله پیچیده‌ای دانست و گفت: برای مقابله با این ویروس نیازمند اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و همچنین فرهنگ سازی در بخش‌های مختلف هستیم.

وی اظهار داشت: امامان جمعه و جماعت می‌توانند با فرهنگ‌سازی نقش موثری در مهار کرونا ایفا کنند.

فرماندار جوانرود نیز با تقدیر از اقشار مختلف مردم به ویژه روحانیون گفت: امامان جمعه و جماعت با آگاهی، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی و تشویق مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند نقش موثری در مهار کرونا داشته باشند.

«رستگار یوسفی» با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، افزود: انتخابات نمونه بارز مردم سالاری دینی است که روحانیون می‌توانند با بصیرت‌افزایی مردم را به مشارکت حداکثری دعوت کنند.

وی اظهار داشت: حضور حداکثری مردم در انتخابات تضمین کننده استقلال، امنیت و اقتدار کشور است و مشارکت حداکثری مردم با تقویت پایه‌های نظام، قدرت کشور را در بین کشورهای مختلف و در سطح بین‌المللی ارتقا می‌دهد.

یوسفی با بیان اینکه روحانیان همواره به عنوان راهنمای دینی و اجتماعی مورد توجه و عنایت مردم هستند، گفت:  علما و روحانیون با بصیرت افزایی می توانند زمینه مشارکت همه جانبه مردم در انتخابات را فراهم کنند.

وی یادآورشد: همکاری مردم در این میدان سرنوشت‌ساز ضامن اقتدار کشور و شکست اهداف کفرجهانی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان جوانرود هم گفت: برای شکست کرونا، نیازمند همدلی و یکپارچگی اقشار مختلف مردم هستیم.

دکتر «مولود حسینی» افزود: برای اقدامات پیشگیرانه نیازمند همکاری روحانیون، تعطیلی آیین‌های فرهنگی، دینی و مذهبی و پرهیز از اجتماعات و دورهمی ها هستیم.

وی اظهار داشت: علما و روحانیون به عنوان راهنمای دینی و مذهبی می‌توانند با بصیرت افزایی مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17006
  • 109 بازدید