• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه:

روز ملی کرمانشاه سال آینده وارد تقویم رسمی کشور می‌شود

  • کد خبر : 17973
  • ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
روز ملی کرمانشاه سال آینده وارد تقویم رسمی کشور می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: با تلاش‌های مسئولان استان در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور در ۲۱ بهمن سال ۱۳۹۹ با ثبت روز پنجم مرداد به عنوان روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور موافقت شد لذا در تقویم سال آینده روز ملی کرمانشاه ثبت خواهد شد.

به گزارش پاتاق نیوز، بهرام فاضلی‌زاد با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی آموزش و پرورش برای معرفی سالروز عملیات مرصاد و روز ملی کرمانشاه در شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد)، افزود: همچنین آموزش و پرورش باید برای گنجاندن سالروز عملیات مرصاد و روز ملی کرمانشاه در کتب درسی برنامه ریزی کرده و ترجیحا این کار را از کتب درسی مقطع ابتدایی شروع کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه سپس پیشنهاد تولید یک فیلم سینمایی یا سریال با موضوع سالروز عملیات مرصاد و روز ملی کرمانشاه در سطح ملی را مطرح کرد و اظهار داشت: سالروز عملیات مرصاد و روز ملی کرمانشاه این ظرفیت را دارد که یک فیلم سینمایی سطح بالا در حد فیلم سینمایی «آژانس شیشه ای» و یا فیلم از «کرخه تا راین» در مورد آن ساخته شود.

فاضلی‌زاد اشاره ای هم به در پیش بودن برگزاری جشنواره تئاتر مرصاد داشت و گفت: این جشنواره باید ورود ویژه به موضوع سالروز عملیات مرصاد و روز ملی کرمانشاه داشته باشد. 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت آشنا کردن جامعه به ویژه نسل جوان با رخدادهای سال های دفاع مقدس، گفت: رسالتمان رساندن مفهوم ایثار و شهادت به نسل جوان و آیندگان است و هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17973
  • 177 بازدید