• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

روند بازسازی در شهرهای زلزله‌زده با شتاب در حال انجام است

  • کد خبر : 2260
  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
روند بازسازی در شهرهای زلزله‌زده با شتاب در حال انجام است

به گزارش” پاتاق نیوز “ هوشنگ بازوند در همایش معاونین عمرانی استانداری های کشور که صبح امروز چهارشنبه در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: معاونین عمرانی موتور محرک توسعه و پیشرفت یک استان هستند و هنرنمایی اقدامات آنها می تواند در استان سرعت پیشرفت و توسعه و ساخت و ساز را در مباحث […]

به گزارش” پاتاق نیوز “ هوشنگ بازوند در همایش معاونین عمرانی استانداری های کشور که صبح امروز چهارشنبه در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: معاونین عمرانی موتور محرک توسعه و پیشرفت یک استان هستند و هنرنمایی اقدامات آنها می تواند در استان سرعت پیشرفت و توسعه و ساخت و ساز را در مباحث عمرانی بالا ببرد.

وی افزود: با توجه به تحریم های ظالمانه الان شرایط دولت و وضعیت اعتباری مناسب نیست لذا معاونین عمرانی باید دنبال راهکار جدید جهت جذب اعتبار و کمک به پیمانکاران و استفاده بخش خصوصی در زیر ساختها باشند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: در کشور زیرساختها توسط دولت انجام می‌گیرد، اما در دنیا این کار توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد این در حالی است که در ایران این امکانات وجود دارد ولی نیازمند حمایت جدید و قوانین جدیدی است.

بازوند بیان داشت: اگر بانک ها بتوانند از فاینانس داخلی به بخش خصوصی تسهیلاتی پرداخت کنند و منابع مالی آنها را تامین کنند بدون شک بخش خصوصی می توانند فرودگاه، سد، آبرسانی به شهرها پروژه هایی را تعریف کند.

وی در ادامه گزارشی از خدمات ارائه شده در زلزله ۲۱ آبانماه سال گذشته پرداخت و افزود: در این زلزله یک‌هزار و ۹۳۲ روستا و ۹ شهرستان تحت تاثیر قرار گرفتند و بخش های زیادی از منطقه آسیب جدی دید. در واقع طی ۲۰ ثانیه، ۱۰ هزار میلیارد تومان به منطقه صدمه وارد شد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: از همان ابتدای حادثه امداد و نجات بسیار گسترده ای با حضور نیروهای سپاه و ارتش آغاز شد و بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ نفر مجروح به بیمارستاتها منتقل شدند.

وی تصریح کرد: پس از ۴۰ دقیقه از گذشت زلزله تمام راهها بازگشایی شد این در حالیست که در زلزله رودبار و منجیل ۷۰ ساعت این کار به طول انجامید.

بازوند از عدم تجهیز هلال احمر کشور را برای زلزله بالای ۷ ریشتر سخن گفت و افزود: اگر در عملیات امداد و نجات ۱۱ هزار نیروی ارتش و یپاه وارد صحنه نمی شدند کار امداد رسانی با مشکل مواجه می شد.

استاندار کرمانشاه اذعان داشت: در این زلزله همچنین ۳۰ درصد دبی آب چشمه ها افزایش پیدا کرد که همین مشکلاتی از جمله کدر شدن آب آشامیدنی را بدنبال داشت که خوشبختانا با تلاشهای مجموعه آب و فاضلاب شهری در کمتر از ۲ روز مشکل برطرف شد.

وی به حضور عکاسان و خبرنگاران در این زلزله اشاره کرد و گفت: عکس هایی که آنها گرفتند و در شبکه های اجتماعی منتشر کردند به ایراداتی در مهندسی پی بردند که کمتر مهندسی می توانست این ایرادات را اینچنین به تصویر بکشد.

بازوند خاطر نشان کرد: کارها تقسیم شد و سپاه امکانات را برای روستاها انتقال دادند و در این راستا دشمنان شیطنت خود را آغاز کردند که کمک ها به سوریه فرستاده شد.

استاندار کرمانشاه در ادامه روند اسکان موقت و دائم را تدضیح دادد و بیان داشت: حضور رهبر و رئیس جمهور در ساعات اولیه زلزله امیدی را در دل مردم آن منطقه به وجود آورد.

بازوند گفت: این یک زلزله وحدت آفرین بود و اگر همدلی و وحدتی که با پیام رهبر معظم انقلاب از صبح زلزله شکل گرفت، امروز در بعد کلان نیز شکل بگیرد.

وی بیان داشت: در کمتر از ۹ ماه حدود ۵ هزا واحد مسکونی روستایی به بهره برداری رسید و تا پایان شهریور ماه ۱۲ هزار واحد از خانه های تخریبی تحویل داده می شود، تا کنون کار تعمیرات ۴۲ هزار واحد نیز به پایان رسیده است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه د این ساخت و سازها حدود ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر مشغول کار هستند، گفت: روند بازسازی در شهرها با شتاب در حال انجام است و امیدواریم تا بهار سال ۹۸ بسیاری از واحدها به بهره برداری برسند.

وی در پایان به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: رهبر ۳ نکته را مد نظر داشتند از جمله مدیریت واحد، فرصت سازی از تهدید زلزله و سرعت عمل، که ما همه این موضوعات را سرلوحه کار خود قرار دادیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2260
  • 341 بازدید

برچسب ها