• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

ریشه عمده مشکلات کرمانشاه ضعف مدیریتی است

  • کد خبر : 4859
  • ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲
ریشه عمده مشکلات کرمانشاه ضعف مدیریتی است

به گزارش پاتاق نیوز، آیت الله مصطفی علما ظهر امروز در دیدار با مجمع نمایندگان استان کرمانشاه اظهار داشت: بارها به استانداران ادوار مختلف گفته ام که این استان استعداد های فراوانی برای اشتغال و رفع فقر دارد که با یک مدیریت صحیح و کارآمد و دلسوزانه می توان این استعداد ها را شکوفا کرد. […]

به گزارش پاتاق نیوز، آیت الله مصطفی علما ظهر امروز در دیدار با مجمع نمایندگان استان کرمانشاه اظهار داشت: بارها به استانداران ادوار مختلف گفته ام که این استان استعداد های فراوانی برای اشتغال و رفع فقر دارد که با یک مدیریت صحیح و کارآمد و دلسوزانه می توان این استعداد ها را شکوفا کرد.

وی افزود: استان کرمانشاه ۹۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی حاصلخیز و منابع آبی فراوانی دارد که بزرگترین استعداد و سرمایه استان محسوب می شود و می توان با مدیریتی کار آمد و دلسوزانه و بکارگیری جوانان متخصص و نظارت بر عملکرد آنها استان کرمانشاه را به قطب تولیدات کشاورزی تبدیل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: پروژه های بزرگ آبرسانی به زمین های کشاورزی سالیان متمادی است که به نتیجه نمی رسد و وعده های مدیران مربوط در این زمینه یکی پس از دیگری به ثمر نمی نشیند.

وی در ادامه با اشاره به واگذاری های اخیر به بخش خصوصی در استان، اظهار داشت: مگر می شود بیت المال را به بهانه اجرای خصوصی سازی با کمترین قیمت و آنهم به طور قسطی واگذار کرد و در این رابطه بارها گفته ام باید جلوی این چنین واگذاری ها گرفته شود و همه نهاد های مرتبط ، نمایندگان مجلس و قوه قضاییه با این روند برخورد لازم کنند.

آیت الله علما تصریح کرد: خصوصی سازی به معنای صحیح از سیاست ها و خط مشی های نظام محسوب می شود و همه دیگر این را می دانند که باید از حجم و چاقی دولت کاست که دولت به وظایف مهمتر کشور رسیدگی کند ، اما واگذاری باید کارشناسی شده و با حفاظت از بیت المال صورت پذیرد نه تاراج آن.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد ضعیف میراث فرهنگی و گردشگری استان تاکنون نیز اظهار داشت: استان کرمانشاه ظرفیت های گردشگری فراوانی همچون طاقبستان ، کتیبه بیستون ، غار قوری قلعه و … دارد که اگر این سرمایه ها دست دیگران بود استان را متحول می ساختند، اما می بینیم که بجای ساخت و توسعه زیر ساختهای گردشگری به دنبال اجرای برنامه های حاشیه ای و غیر ارزشی می روند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاهدر ادامه اظهار داشت: وظیفه ی اصلی نمایندگان مجلس قانونگذاری های کارشناسی شده و موثر برای کشور است اما بنا بر ضعف مدیریتی در بخش های مختلف اجرایی ، مردم برای حل مشکلات خود به نمایندگان مجلس رجوع می کنند و قطعا اگر هر نهاد و اداره ای وظیفه ی خود را به خوبی انجام دهد نمایندگان نیز با توان بیشتری می توانند به وظایف اصلی خود رسیدگی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی کیا رییس مجمع نمایندگان استان نیز ، اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده در مسیر پیشرفت استان کرمانشاه بنا بر گفته کارشناسان، بانک ها هستند که با قوانین خود و عدم حمایت های کافی از سوی این بخش مشکلات فراوانی برای صنعتگران،کشاورزان و کارآفرینان ایجاد شده است.

وی افزود: یکی از طرح های خوب برای از بین بردن مشکلات استان بحث طرح اشتغال روستایی بود که متاسفانه نتوانسته ایم علارغم استقبال و ثبت نام گسترده مردم، تسهیلات مناسبی را در این بخش جذب کنیم.

حجت الاسلام حسینی کیا در ادامه تقاضای ثبت یک روز در سال به نام استان کرمانشاه و دیدار مردم استان با مقام معظم رهبری را در این روز از حضرت آیت الله علما خواستار شد و بیان داشت: استان کرمانشاه با ۹ هزار و ۸۰۰ شهید ، داشتن بالاترین تعداد کودکان شهید و زنان شهیده و جانباز که تقدیم این نظام مقدس شده اند، توقع دارند که چنین روزی ثبت شود و هر سال مردم شهید پرور و ولایتی این استان به دیدار و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب بروند و همچنین مردم شهر کرمانشاه نیز انتظار دارند که با توجه به موارد فوق، شهر کرمانشاه نیز جزو مناطق جنگی محسوب شود.

احمد صفری نماینده مردم شهرستان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: در روز ۲۲ بهمن ماه و جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب دیدیم که مردم استان کرمانشاه علارغم همه مشکلات خود همچون گرفتاریهای مالی و بیکاری که با آن دست به گریبان هستند ، حضوری با شکوه و با عظمت را به نمایش گذاشتند که مایه مباهات همه ما بود.

وی افزود: افزود: این حرکت با بصیرت و عظیم مردمی باعث می شود که هر مسئول و نماینده ای بیش از بیش مدیون این مردم بزرگ و فهیم باشند.

صفری بیان کرد: برای خدمت به مردم استان امروز مسئولان باید بیش از گذشته تلاش کنند و دلسوزی بیشتری به خرج دهند.

نماینده مردم شهرستان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: واگذاری های استان کرمانشاه به بخش خصوصی با ایرادات فراوانی همراه بوده و هست و روز به روز نیز اجماع برای برخورد با این واگذاری ها در مجلس و قوه قضاییه نیز بالاتر می رود.

همچنین در ادامه این دیدار فرهاد تجرینماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: بحمدالله با محوریت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه یک فضای همدلی در استان حاکم است که فضا را برای هر حرکت مثبتی برای پیشرفت مهیا کرده است و جای بهانه ای برای کار و تلاش ما و دیگر مسئولین باقی نذاشته است.

وی در ادامه با ارایه گزارشی در خصوص وضعیت مناطق زلزله زده و روند بازسازی منازل زلزله زدگان استان اظهار داشت: همچنین پیگیر بازسازی حرم مطهر احمد بن اسحاق قمی و مساجد در این مناطق هستیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4859
  • 353 بازدید

برچسب ها