• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

ریش‌سفیدان به ایجاد صلح و سازش بین مردم کمک کنند

  • کد خبر : 11272
  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
ریش‌سفیدان به ایجاد صلح و سازش بین مردم کمک کنند

به گزارش پاتاق نیوز ، به نقل از دادگستری کرمانشاه، نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر ضرورت صلح و سازش بین مردم توسط معتمدان، گفت: اصلاح بین مردم از بهترین عبادات است و آهنگ زندگی را زیباتر می‌کند. آیت‌الله مصطفی علما در همایش طلایه‌داران صلح، بر ضرورت صلح و سازش بین مردم توسط معتمدان […]

به گزارش پاتاق نیوز ، به نقل از دادگستری کرمانشاه، نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر ضرورت صلح و سازش بین مردم توسط معتمدان، گفت: اصلاح بین مردم از بهترین عبادات است و آهنگ زندگی را زیباتر می‌کند.

آیت‌الله مصطفی علما در همایش طلایه‌داران صلح، بر ضرورت صلح و سازش بین مردم توسط معتمدان تأکید کرد.

وی با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام و بزرگان دین بر ایجاد صلح و سازش در جامعه، گفت: این عمل جایگاه ویژه‌ای دارد و کمتر عملی همسنگ آن است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: در گذشته دادگستری و عدلیه وجود نداشت و از ظرفیت خود مردم و بزرگان و ریش‌سفیدان برای حل مشکلات استفاده می‌شد، بنابراین این حرکت و استفاده از ظرفیت بزرگان مسبوق به سابقه است.

علما به همه مسئولین و مردم توصیه و تاکید کرد: تا در رفع مشکلات مردم تلاش کنند و اختلاف بین آن‌ها را به دوستی و مودت که مورد تاکید دین مبین اسلام نیز است، ختم کنند.

وی با اشاره به نزدیکی ماه محرم و با بیان اینکه هرچه داریم از تاسوعا و عاشورا است، گفت: امسال با توجه به شرایط خاص بیماری کرونا موظفیم براساس پروتکل‌های بهداشتی عمل کنیم، کما اینکه توصیه رهبری معظم انقلاب نیز همین است.

پرویز توسلی‌زاده، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه هم در این همایش، گفت: در نگاه و نظر اهل بیت(ع)، مجازات اصل نیست بلکه یک استثنا است، بنابراین وظیفه داریم مصالحه را قبل از مجازات مدنظر قرار دهیم.

توسلی‌زاده اضافه کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب هم بحث عدالت پررنگ دیده شده و ما معتقدیم بهترین راه تحقق عدالت، گذشت است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه ادامه داد: همانگونه که بارها از سوی رئیس معظم قوه‌ قضاییه بیان شده، حبس را باید برای جرائم مهمه قرار دهیم و سازش را در اولویت قرار دهیم.

 توسلی‌زاده اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری وظیفه داریم در دستگاه قضایی کار و زندگی را برای مردم آسان کنیم. ما نیز پیرو همین فرموده و بنا به سیاست‌های ریاست قوه قضاییه به جد دنبال همین موضوع هستیم و بنا داریم از ظرفیت‌های مردمی و سرمایه‌های اجتماعی استفاده کنیم و اختلافات و به تبع آن مجازات را کاهش دهیم.

رئیس شورای قضایی استان تاکید کرد: بنا داریم مصالحه را که از اولویت‌های اساسی کار ماست در استان تا جایی که ممکن است بسط دهیم و در این راه از ظرفیت مردم و مسئولین بهره‌مند شویم و با تمام وجود این شیوه را پیگیری و پشتیبانی می‌کنیم.

 توسلی‌زاده در ادامه با اشاره به هزینه‌‌های جرم اعم از اقتصادی، اجتماعی و…، یادآور شد: افراد باید از ارتکاب جرم بپرهیزند و خواست ما از همه مردم استان نیز همین هست که از ارتکاب جرم بپرهیزند و اختلافات را به سازش بکشانند و از ظرفیت ریش‌سفیدان و بزرگان استفاده کنند و تا جایی که ممکن است مشکلات را به دادگستری نکشانند تا دستگاه قضایی استان بتواند وقت و انرژی خود را برای جرائم مهمه بگذارد.

وی افزود: به مرتکبین جرائم مهم هشدار می‌دهیم دستگاه قضایی به شدت با آن‌ها برخورد خواهد کرد.

در ادامه این مراسم از یکی از مادران که فرزندش به قتل رسیده بود و گذشت را بر قصاص ترجیح داده بود، تجلیل شد.

تجلیل از خانواده های شهدای شهرستان صحنه از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11272
  • 145 بازدید

برچسب ها