• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022

زنگ‌ ورزش تعطیل نیست/ تلاش معلمان ورزش در کاهش چاقی دانش‌آموزان

  • کد خبر : 12929
  • ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
زنگ‌ ورزش تعطیل نیست/ تلاش معلمان ورزش در کاهش چاقی دانش‌آموزان

به گزارش پاتاق نیوز، معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: فعالیت ورزشی دانش‌آموزان با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس متوقف نشده و به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. ماشاالله پروین اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی که کرونا نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای دانش‌آموزان ایجاد کرده است عدم فعالیت کافی و […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: فعالیت ورزشی دانش‌آموزان با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس متوقف نشده و به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

ماشاالله پروین اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی که کرونا نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای دانش‌آموزان ایجاد کرده است عدم فعالیت کافی و اضافه وزن است و مربیان تربیت بدنی برای این موضوع تولید محتوا کرده و دانش‌آموزان را به تحرک تشویق می‌کنند.

وی افزود: معلمین تربیت بدنی مانند باقی همکاران که پیگیر دروس و تکالیف دانش‌آموزان هستند نیز پیگیر مسائل ورزشی دانش‌آموزان بوده و فعالیت‌ها را به‌صورت مجازی و انفرادی و اغلب در قالب ورزشی‌هایی نظیر طناب‌زنی و آمادگی جسمانی پیگیر هستند، یک کلیپ آموزشی توسط مربی ارائه و در گروه و کانال‌های ویژه برنامه شاد که مختص دروس دانش‌آموزان است یا هر نرم‌افزاری که تعیین شده به اشتراک گذاشته می‌شود و دانش‌آموزان موظف به انجام آن و ارسال ویدیو به گروه هستند تا سلامت دانش‌آموزان به این روش بررسی شود.

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: تغذیه دانش‌آموزان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که تغذیه نامناسب اثر نامطلوبی بر وزن دانش‌آموزان دارد و باعث چاقی و افزایش توده وزنی بدنی (BMI) می‌شود، از آن‌جا که حدود ۲۱ درصد دانش‌آموزان کشور دچار چاقی هستند و برای حل این موضوع نیز مراقبین بهداشت و مربیان تربیت بدنی در این شرایط کرونایی با ارائه تغذیه اصولی و صحیح به دانش‌آموزان به سلامت دانش‌آموزان اهمیت می‌دهند.

وی افزود: با توجه به ایام قرنطینه شاهد اضافه وزن در دانش‌آموزان بودیم، لذا برای رفع این مورد از سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی) این مساله ارائه شد که البته با وجود تشدید بیماری کرونا و تعطیلی مدارس این طرح تا حدودی با اختلال مواجه شده، با این وجود در روند برگزاری طرح کوچ، خانواده‌ها با مدارس در ارتباط هستند که دانش‌آموزان با همکاری والدین و مدرسه به نحوی که اطلاع‌رسانی شود فعالیت‌هایی را انجام دهند.

پروین در پایان، گفت: امیدواریم با همکاری دانش‌آموزان، مربیان و خانواده‌ها از روند چاقی دانش‌آموزان و بیماری‌های که این ایام قرنطینگی و کم تحرکی در پی دارد با تغذیه مناسب جلوگیری شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12929
  • 101 بازدید

برچسب ها