• امروز : چهارشنبه - ۱۰ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 26 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 1 December - 2021

ساختار بودجه شهرداری نیاز به تجدیدنظر اساسی دارد

  • کد خبر : 3673
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
ساختار بودجه شهرداری نیاز به تجدیدنظر اساسی دارد

به گزارش” پاتاق نیوز “  حامد لعل بخش سرپرست شهرداری کرمانشاه درجلسه مدیران مالی و شهرداران مناطق افزود: ساختار و نظام بودجه بندی و کنترل بودجه ای علاوه بر اینکه یک ابزار مدیریتی محسوب می شود یکی از ارکان اصلی و اساسی برای پاسخگویی مدیریت شهری به جامعه شهروندی و برآوردن توقعات و ارائه خدمات می […]

به گزارش” پاتاق نیوز “  حامد لعل بخش سرپرست شهرداری کرمانشاه درجلسه مدیران مالی و شهرداران مناطق افزود: ساختار و نظام بودجه بندی و کنترل بودجه ای علاوه بر اینکه یک ابزار مدیریتی محسوب می شود یکی از ارکان اصلی و اساسی برای پاسخگویی مدیریت شهری به جامعه شهروندی و برآوردن توقعات و ارائه خدمات می باشد.

وی تأکید کرد: بودجه باید با دیدی منطقی، علمی و بر اساس واقعیتهای موجود بسته شود، نه بر پایه ی روندهای غیرمنطقی و حدسیات.

 لعل بخش در ادامه گفت: اصل وحدت  بودجه، اصل تعادل در بودجه، جامعیت بودجه، اصل تقدم درآمد بر هزینه، اصل انعطاف پذیری و شفافیت بودجه برای شهروندان و آگاهی از درآمدها و هزینه های شهرداری از اصولی است که باید در بودجه لحاظ گردد.

سرپرست شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: مدیران مناطق باید با توجه به محدودیتهای درآمدی، برنامه های جاری و عمرانی خود را بر اساس اولویت بندی وحداکثر استفاده از منابع محدود برای خدمات دهی به شهروندان در نظر بگیرند.

وی گفت: قطعاً بودجه ریزی مناسب می تواند با توجه به شرایط موجود امروز مدیریت شهری، در تصمیم گیری منطقی و مناسب، بهبود عملکرد مدیریت شهری و نیز تخصیص مطلوب منابع و کنترل و نظارت بر عملکرد شهرداری بسیار مؤثر باشد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3673
  • 321 بازدید

برچسب ها