• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

ساخت دریچه میترال با بافت پریکارد در کرمانشاه

  • کد خبر : 10236
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۷:۰۸
ساخت دریچه میترال با بافت پریکارد در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، برای اولین بار در دنیا طراحی و ساخت دریچه میترال با بافت پریکارد خود بیمار در بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه توسط پروفسور سبزی با همکاری تیم جراحی اتاق عمل این مرکز انجام شد. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: پرفسور سبزی فوق تخصص قلب و عضو […]

به گزارش پاتاق نیوز، برای اولین بار در دنیا طراحی و ساخت دریچه میترال با بافت پریکارد خود بیمار در بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه توسط پروفسور سبزی با همکاری تیم جراحی اتاق عمل این مرکز انجام شد.


مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: پرفسور سبزی فوق تخصص قلب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با همکاری یک تیم پزشکی پس از چند ماه تلاش مستمر موفق شد با استفاده از مطالعات آناتومیکی یک مدل برای دریچه میترال با استفاده از بافت پریکارد آماده و طراحی کرده و برای یک بیمار با اندیکاسیون انجام دهند که این مورد یعنی بازسازی کامل میترال با بافت پریکارد.
محمدی در ادامه با تاکید بر اینکه برای اولین بار است که این جراحی در دنیا صورت می‌گیردافزود: تا کنون به دلیل نبودن یک مدل آناتومیکی و قابل تکرار در سایر بیماران و نیز سختی طراحی و ساخت آن هیچگاه از بافت پریکارد خود بیمار برای ساخت دریچه کامل میترال استفاده نشده است، اما در این بیمارستان حتی مدل‌های آزمایشگاهی از آن ساخته و سپس مدل Template آن نیز تهیه گردیده و اولین ترمیم کامل دریچه میترال و آئورت با بافت پریکارد در دنیا محقق شد.
پروفسور سبزی در باره این جراحی میگوید” دریچه‌های فلزی و بیولوژیک موجود در بازار متاسفانه در طولانی مدت دچار اختلال کارکرد از قبیل: تشکیل لخته روی دریچه، تشکیل بافت گوشتی در زیر دریچه و یا تخریب بافت دریچه بیولوژیک در اثر تهاجم سیستم ایمنی فرد می‌شود.
او در ادامه می افزاید: از آنجا که بافت پریکارد خود بیمار در مقابل عوارضی مانند تخریب شدن توسط سیستم ایمنی و یا عفونت مقاوم بوده و در طولانی مدت دچار فیبرز و یا ضخیم شدن نمی‌شود، همین مزیت‌ها موجب می‌شود که کارکرد بسیار طولانی تری نسبت به سایر دریچه‌ها داشته باشد.
سبزی ابراز امیدواری کرد: سایر همکاران این طرح و روش را در سایر مراکز نیز عمومیت دهند، زیرا نه تنها هزینه‌ای برای بیمار نخواهد داشت بلکه عوارض دریچه‌های فلزی و خوکی را نیز ندارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10236
  • منبع : پاتاق نیوز
  • 275 بازدید

برچسب ها