• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

سازمان بازرسی موضوع مسمومیت جمعی اهالی «شیخ‌صله» را بررسی می‌کند

  • کد خبر : 11901
  • ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
سازمان بازرسی موضوع مسمومیت جمعی اهالی «شیخ‌صله» را بررسی می‌کند

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: سازمان بازرسی استان ماموریت دارد تا ضمن آسیب‌شناسی دقیق مسمومیت جمعی اهالی روستای شیخ‌صله، مقصران و خاطیان احتمالی را اعلام کند تا با برخورد مناسب شاهد تکرار چنین موضوعات نباشیم. دوشنبه هفته گذشته، هفدهم شهریورماه مسمومیت اهالی شیخ‌صله شهرستان ثلاث باباجانی ابتدا با ۷۰ نفر آغاز و پس از […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: سازمان بازرسی استان ماموریت دارد تا ضمن آسیب‌شناسی دقیق مسمومیت جمعی اهالی روستای شیخ‌صله، مقصران و خاطیان احتمالی را اعلام کند تا با برخورد مناسب شاهد تکرار چنین موضوعات نباشیم.

دوشنبه هفته گذشته، هفدهم شهریورماه مسمومیت اهالی شیخ‌صله شهرستان ثلاث باباجانی ابتدا با ۷۰ نفر آغاز و پس از سه روز به ۳۲۰ نفر افزایش یافت.

در همین راستا جلسه‌ای با حضور معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت آبفا کشور، استاندار کرمانشاه، مدیرکل بازرسی استان، مدیرعامل آب منطقه‌ای، مدیر کل بحران و مدیران شبکه بهداشت و درمان و آب و فاضلاب استان و شورای روستای شیخ‌صله برگزار شد.

استاندار کرمانشاه در جمع اصحاب رسانه در خصوص برگزاری این جلسه، اظهار داشت: در پی مسمومیت جمعی اهالی روستای مرزی شیخ‌صله از وزیر و مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب تقاضا شد همکاران خود را برای آسیب‌شناسی به منطقه اعزام کنند.

هوشنگ بازوند ادامه داد: بازدیدها توسط این دوستان انجام شده، دانشگاه علوم پزشکی هم به صورت مکتوب گزارش‌های خود را ارائه داده است.

استاندار کرمانشاه گفت: سازمان بازرسی استان ماموریت دارد مستندات را بگیرد تا ضمن آسیب‌شناسی دقیق موضوع مقصران و خاطیان احتمالی را اعلام کند تا با برخورد مناسب شاهد تکرار چنین موضوعات نباشیم.

وی ضمن عذرخواهی از اهالی روستای شیخ‌صله، گفت: خوشبختانه در این حادثه مشکل حادی برای کسی پیش نیامد، البته اقدامات خوبی پس از رخ دادن این مسمومیت‌ها توسط فرماندار، مدیر کل بحران استانداری و مشارکت مطلوب مردم صورت گرفت.

بازوند ادامه داد: هدف از برگزاری این جلسه رفع تمام مشکلات احتمالی است که سبب بروز چنین اتفاقاتی شده و براین اساس دستگاه‌های متولی باید با تمام توان سریعا باید نسبت به بررسی ابعاد مختلف در جهت موضوع بپردازند.

فرماندار ثلاث باباجانی نیز، اظهار داشت: تلاش‌های برای اصلاح و بهینه‌سازی آب شرب روستای شیخ‌صله صورت گرفته است تا آب شرب سالم در دسترس اهالی منطقه قرار گیرد.

یدالله شکری ادامه داد: از ساعت اولیه که این اتفاق افتاد، آب آشامیدنی مخزنی این روستا را قطع کردیم و از طریق بطری آب معدنی و تانکرهای آبرسان آب مورد نیاز آن‌ها را تامین کردیم.

وی تصریح کرد: شست‌و‌شو مخازن و کلرزنی انجام شده، سرچشمه مخزن آب نیز کلرزنی شده و آب رهاسازی شده است.

شکری خاطرنشان کرد: طی ماه‌های آینده اقدامات لازم را برای چاه‌های آب و فاضلاب آن‌ها نیز انجام می‌دهیم تا مردم برای همیشه با اطمینان کامل آب سالم مصرف کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11901
  • 149 بازدید

برچسب ها