• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

سال ۹۸ ؛ سال بدون خاموشی در استان کرمانشاه

  • کد خبر : 6485
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
سال ۹۸ ؛ سال بدون خاموشی در استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، در نشست خبری که به مناسبت روز صنعت برق ایران در سالن جلسات این شرکت برگزار شد، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: در سال جاری برنامه جامع ۰۹۸ برای تمام شرکت های توزیع برق کشور با هدف کاهش خاموشی در سال ۹۸ در نظر گرفته شده است که جلسات […]

به گزارش پاتاق نیوز، در نشست خبری که به مناسبت روز صنعت برق ایران در سالن جلسات این شرکت برگزار شد، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: در سال جاری برنامه جامع ۰۹۸ برای تمام شرکت های توزیع برق کشور با هدف کاهش خاموشی در سال ۹۸ در نظر گرفته شده است که جلسات کارگروهی این طرح به صورت ویژه و هفتگی در شرکت توزیع برق استان کرمانشاه برگزار می شود.

مرآتی در خصوص اقدامات انجام شده در سال ۹۷ بیان کرد: در سال گذشته شرکت توزیع برق استان کرمانشاه بیش از ۱۵ هزار مشترک جدید به مشترکان برق اضافه شده است. توسعه ۹۱ کیلومتر شبکه فشار متوسط جدید، ۸۸ کیلومتر فشار ضعیف و افزودن ۴۷۶ دستگاه پست هوایی به پست های توزیع هوایی نیز از اقدامات زیر بنایی این شرکت در توسعه شبکه برق استان کرمانشاه بوده است. همچنین نصب بیش از ۴ هزار چراغ روشنایی و برق رسانی به سه روستا، برقدار کردن ۱۶۴ حلقه چاه کشاورزی از دیگر اقدامات این شرکت در سال گذشته بوده است.

وی به کاهش مدت زمان خاموشی در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: در سال گذشته شاهد رشد ۱۲درصد افزایش کیفیت نسبت به سال ۹۶ بوده ایم. در این راستا حدود یک ‌درصد کاهش تلفات داشته ایم. طبق برنامه‌ای که از سوی شرکت توانیر اعلام شده بود توانستیم ۱۹ مگاوات کاهش پیک نسبت به سال قبل داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه به دو شاخص کاهش تلفات و کاهش خاموشی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته به حدود ۱۵ درصد کاهش تلفات بدون احتساب مناطق زلزله زده دست یافته ایم. این شرکت در جریان زلزله آبان ماه سال ۹۶ رتبه اول خدمات رسانی به مناطق و افراد زلزله زده را به دست آورد در عین حال مدت زمان خاموشی در سال های ۸۷ تا ۹۷ از ۹۱۳ دقیقه در سال به ۳۲۱ دقیقه رسیده است.

این شرکت در ۱۴ شهرستان بیش از ۷۶۰ هزار مشترک برق دارد که توسط حدود ۱۲ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۷ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۱۷هزاردستگاه ترانسفورماتور برق رسانی می‌شوند.

مرآتی از دیگر اقدامات شرکت توزیع را برق رسانی به مناطق ویژه قصر شیرین(منطقه آزاد) بیان کرد که  اعتبار این بخش حدود یک و نیم میلیارد تومان بوده که کار اجرایی آن روبه اتمام است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲هزارو۵۲۶ روستای استان شامل ۱۵۴هزار و۸۳۹ خانوار از نعمت برق برخوردارند. درواقع ۶/۹۹ درصد خانوارهای روستایی به استثنای روستاهایی که زیر ۵ خانوار ، سکونت فصلی دارند، دارای نعمت روشنایی برق می باشند.

وی حضور به موقع و خدمت رسانی منظم شرکت توزیع در جریان سیل اخیر استان و در شهرستانهای آسیب پذیر را یاد کرد اما در عین حال حدود ۷۰ میلیارد تومان خسارت به شبکه های شرکت توزیع وارد کرد، با این وجود در حال حاضر با توجه به اقدامات این شرکت هیچ مشترک شهری یا روستایی مشکل قطعی برق و خاموشی نداشته اند.

 مرآتی  همچنین با معرفی سامانه ۱۲۱ از خدمات رسانی ۲۴ ساعته شرکت به مردم استان خبر داد و به برنامه ی شرکت توانیر درباره همکاری مشترکین کشاورزی اشاره کرد، بدین صورت که هر کشاورز که در ساعات پیک (۱۲الی۱۶بعدازظهر) مصرف خود را کاهش دهد از امتیاز ۲۰ ساعت بعدی مصرف به صورت رایگان بهره مند می شود.

وی همچنین سهمیه شهرستان های گرم استان از جمله سرپل ذهاب، گیلانغرب و.. را ۷۰۰ کیلووات به دلیل مصرف بیشتر انرژی در تابستان و شهرستان های غیرگرمسیری در ایام غیر گرم را ۲۰۰ کیلووات اعلام کردکه ریز این اطلاعات توسط بروشورها و اطلاعات جمعی به استحضار ساکنین این مناطق میرسد که با رعایت و اصلاح الگوی مصرف یقینا خاموشی در سال ۹۸ نخواهیم داشت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6485
  • 381 بازدید

برچسب ها