• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
معاون استاندار کرمانشاه خطاب به فرمانداران:

ساماندهی و بهسازی رودخانه “راوند” اسلام‌آبادغرب بعد از چند دهه آغاز شد

  • کد خبر : 15751
  • ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰:۱۸
ساماندهی و بهسازی رودخانه “راوند” اسلام‌آبادغرب بعد از چند دهه آغاز شد
اسلام‌آبادغرب - مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه گفت: ساماندهی و بهسازی رودخانه راوند در اسلام‌آبادغرب با کمک دستگاه‌های مربوطه بعد از چند دهه آغاز شده است.

به گزارش پاتاق نیوز، فریدون یاوری امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه بهسازی رودخانه راوند برای نخستین بار در چند دهه گذشته آغاز شده است اظهار داشت: این اقدام با کمک شهرداری، آبفا و کارخانه قند اسلام‌آبادغرب آغاز شده و تاکنون پیشرفت قابل قبولی داشته است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های عمده همچون پتروشیمی اسلام‌آبادغرب مشمول تهیه گزارش ارزیابی هستند عنوان کرد: به محض وصول استعلام از شرکت پتروشیمی اعلام شد مشمول گزارش هستند و هنوز هیچگونه عملیات اجرایی انجام نشده و تنها یک زمین مشخص شده و در مرحله مکان‌یابی قرار دارد.

یاوری گفت: این پروژه تاکنون مغایرتی با ضوابط استقرار نداشته اما گزارش ارزیابی زیست محیطی در نهایت منجر به صدور یا عدم صدور مجوز می‌شود. 

وی افزود: قبل از ایجاد هر واحد صنعتی تعهدی از مالک دریافت می‌شود که چنانچه عرصه واحد زمین کشاورزی باشد ۱۰ درصد و اگر منابع طبیعی باشد ۲۵ درصد به فضای سبز اختصاص یابد.

یاوری بیان کرد: واحدهایی همچون کارخانه سیمان که تمایل دارند صنعت سبز باشند میزان فضای سبز ایجاد شده برای آن‌ها از درصد تعیین شده بیشتر است و هزینه‌های نگهداری این فضاها از محل یک در هزار فروش واحد‌های صنعتی قابل تأمین است که بیشتر واحد‌های بزرگ در حال ایجاد این فضاها هستند؛ به‌طور نمونه پتروشیمی کرمانشاه ۹۰ هکتار درختکاری دارد.

وی با بیان اینکه در منطقه حفاظت شده محیط‌زیست یک مورد قطع درخت و قاچاق چوب گزارش شد که به محض آگاهی، نیروها به منطقه اعزام و خاطیان دستگیر شدند و چوب‌ها تحویل منابع طبیعی شد گفت: مسئولیت مبارزه با قاچاق چوب در مناطق آزاد بر عهده منابع طبیعی است اما در صورت مشاهده در هر نقطه‌ای برخورد می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15751
  • 193 بازدید