• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

سدهای کرمانشاه به صورت مدیریت‌شده سرریز کرده‌اند

  • کد خبر : 5538
  • ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲
سدهای کرمانشاه به صورت مدیریت‌شده سرریز کرده‌اند

به گزارش پاتاق نیوز جلیل بالایی اظهار داشت: اساساً این موضوع احتمال شکسته شدن سدهای کرمانشاه که در فضای مجازی دست به دست می‌شود از ریشه بی پایه است. وی افزود: از یک روز قبل از ورود این سامانه بارش‌زا به استان ستاد مدیریت بحران تشکیل و در امور آب تیمی به عنوان مسئول تنظیم و […]

به گزارش پاتاق نیوز جلیل بالایی اظهار داشت: اساساً این موضوع احتمال شکسته شدن سدهای کرمانشاه که در فضای مجازی دست به دست می‌شود از ریشه بی پایه است.

وی افزود: از یک روز قبل از ورود این سامانه بارش‌زا به استان ستاد مدیریت بحران تشکیل و در امور آب تیمی به عنوان مسئول تنظیم و مدیریت ورودی و خروجی سدهای استان تشکیل شد.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، سه سد سلیمان شاه در شهرستان سنقر، سد آزادی در دالاهو و سد زاگرس در گیلانغرب به صورت کاملاً مدیریت شده سرریز کرده‌اند با این حال هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

بالایی خاطرنشان کرد: بسیاری از سدها همچنان ظرفیت دارند و اگر سرریز هم داشته باشند از طریق دریچه‌های موجود قابل کنترل است.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش کارگروه آب هیچ مشکلی در این زمینه نداریم تاکنون نیز سیلاب‌های فعلی هیچ گونه خسارتی جز یک مورد قطعی برق در ریجاب به دنبال نداشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه افزود: یک نفر در روستای کانی عزیز سرپل ذهاب فوت شده که علت فوت احتمالاً بی احتیاطی وی و نه سیلاب بوده زیرا این فرد چوپان بوده و همراه گله در حاشیه رودخانه غرق شده است.

بالایی با تاکید بر اینکه گزارش دیگری دال بر خسارت ناشی از سیل به دست ما نرسیده است، گفت: از روز قبل از ورود سامانه بارشی جلسه مدیریت بحران تشکیل و تمام مرخصی‌ها لغو شد.

وی ادام ه داد همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته شورای هماهنگی مدیریت بحران در همه شهرستان‌ها تشکیل و همه دستگاه‌های خدمات رسان پای کار هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مردم روستا و عشایر و گردشگران از تردد در مسیل رودخانه‌ها بپرهیزند و در صورت ضرورت با احتیاط تردد کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5538
  • 259 بازدید

برچسب ها