• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022

سربازان آمریکایی سیبل در دسترس برای مجاهدان اسلامی/یادداشت دکتر علی شجاعی

  • کد خبر : 9693
  • ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
سربازان آمریکایی سیبل در دسترس برای مجاهدان اسلامی/یادداشت دکتر علی شجاعی

به گزارش پاتاق نیوز، مسئله تصمیم آمریکا به ترور سپهبد سلیمانی حدود ۱۰ سال پیش در کنگره امریکا مطرح شد. جریان سلطه در این سال‌ها این سردار مجاهد را سد راه برنامه‌های سیاسی و امنیتی خود در منطقه می دید. در این سال‌ها بسیار تلاش شده بود که توسط گروه‌های نیابتی از القاعده تا داعش ترور […]

به گزارش پاتاق نیوز، مسئله تصمیم آمریکا به ترور سپهبد سلیمانی حدود ۱۰ سال پیش در کنگره امریکا مطرح شد. جریان سلطه در این سال‌ها این سردار مجاهد را سد راه برنامه‌های سیاسی و امنیتی خود در منطقه می دید. در این سال‌ها بسیار تلاش شده بود که توسط گروه‌های نیابتی از القاعده تا داعش ترور شود که در این راه ناکام مانده بودند.
سردار سلیمانی تمامی برنامه‌های نظامی امریکا و اسراییل را در کشورهای لبنان، سوریه، فلسطین و عراق را ناکام گذاشته بود. در واقع این سردار سلیمانی بود که طرح محاصره نظامی کشورمان را که قرار بود در جنگ‌های ۳۳ روزه و جنگ داخلی سوریه کلید خورد، ناکام گذاشته شود.
حاج قاسم سلیمانی یک ارتش نامنظم انقلابی که بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیرو دارد و شامل جوانان مجاهد منطقه می‌شود را برای مقابله با طرح‌های به اصطلاح خاورمیانه‌ای رژیم ایالات متحده تاسیس نمود. ابعاد اقدامات این شهید مجاهد بسیار گسترده می‌باشد و همین اقدامات موجب ترور ناجوانمردانه او شد.
سردار سلیمانی به دعوت دولت عراق مشغول فعالیت‌های مستشاری بود و طبق قوانین بین الملل دارای مصونیت بود. او یک شخصیت نظامی شناخته شده محسوب می‌شد که مشمول مصونیت دیپلماتیک است؛ ترورایشان این حق را برای کشورمان از نظر قواعد بین المللی ایجاد نموده است که به آن پاسخ متقابل بدهد.
شهادت فرمانده‌ای همچون «ابومهدی المهندس» قطعا جای هیچگونه مماشات را برای مبارزان عراقی در جهت عملیات تلافی جویانه باقی نگذاشته است. لازم به ذکر است که آمریکایی‌ها نگران تکرار عملیات معروف انفجار مقر تفنگداران آمریکایی در سال ۱۹۸۲ در بیروت هستند.
بانک گسترده‌ای از اهداف برای پاسخ به این جنایات بزرگ برای انقلاب اسلامی وجود دارد. آمریکایی‌ها می دانند شعاع عملیاتی تلافی این حادثه برای جمهوری اسلامی بیش از ۱۱ هزار کیلومتر است و قطعا پاسخ ما چند وجهی و حتما نظامی خواهد بود. پایگاه‌های نظامی امریکا در منطقه تنها یکی از گزینه‌های نیروهای مسلح کشورمان خواهند بود. جمهوری اسلامی دوستان زیادی از بغداد تا واشنگتن برای پاسخ دندان شکن به این جنایت دارد.
به نظر می‌رسد که احتمالاً گروه‌های جهادی عراق به پایگاه‌های نظامی امریکا در کشورشان حملات موشکی خواهند نمود. اما این حرکت فقط یک اقدام یک شبه و مقطعی نخواهد بود. به نظر می رسد که حملات نیروهای بسیجی عراقی اقدامات ایذایی و برگرفته از جنگ چریکی خواهد بود که همین موضوع پاشنه آشیل سربازان آمریکایی می‌باشد.
تلاش‌های زیادی از سوی طرف‌های منطقه‌ای صورت می‌گیرد تا به نیروهای آمریکایی صدمه ای وارد نشود. حتی برخی چهرهای نفوذی عراقی نیز همین رویکرد را دارند. اما شهادت فرمانده‌ای همچون «ابومهدی المهندس» قطعا جای هیچگونه مماشات را برای مبارزان عراقی در جهت عملیات تلافی جویانه باقی نگذاشته است. لازم به ذکر است که آمریکایی‌ها نگران تکرار عملیات معروف انفجار مقر تفنگداران آمریکایی در سال ۱۹۸۲ در بیروت هستند…
آنچه در خصوص هواپیماهای آمریکایی در افغانستان روی داده است و پس از آن نیز اتفاق خواهد افتاد ،یکی دیگر از چالش های منطقه ای نظامیان متجاوز آمریکایی است . به هر ترتیب دامنه انتقام از آمریکایی ها در غرب آسیا فقط به یک پایگاه نظامی همچون «عین الاسد»محدود نخواهد ماند و قطعا اتفاقات مهمی در یمن بر ضد استکبار جهانی و مزدورانش روی خواهد داد . حمله به عین الاسد فقط پاسخ نظامی به یک اقدام شرارت آمیز در فرودگاه بغداد بود ومساله انتقام خون شهید سلیمانی یک موضوع فراتر از یک حمله موشکی مقطعی می باشد .
وعده های فرمانده کل قوا در خصوص خروج آمریکا از منطقه قطعا محقق خواهد شد و گروههای جهادی اسلامی دیر یا زود به این استراتژی تحقق خواهند بخشید …
سربازان آمریکایی به یک سیبل مهم و در دسترس برای همه مجاهدان اسلامی در منطقه تبدیل شده اند .

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9693
  • 351 بازدید

برچسب ها