• امروز : جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 10 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 17 September - 2021

سرریزی سد شهدای گمنام قصرشیرین

  • کد خبر : 6271
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
سرریزی سد شهدای گمنام قصرشیرین

به گزارش پاتاق نیوز، بهرام درویشی با اشاره به شدت بارش‌های اخیر در سطح استان اظهار داشت: به دنبال سریز کردن برخی از سدهای استان اکنون سد شهدای گمنام شهرستان قصرشیرین با ۷۰ میلیون مترمکعب حجم مخزن در حال سرریز است. وی با بیان اینکه سد شهدای گمنام در سال ۹۵ به بهره‌برداری رسید عنوان کرد: […]

به گزارش پاتاق نیوز، بهرام درویشی با اشاره به شدت بارش‌های اخیر در سطح استان اظهار داشت: به دنبال سریز کردن برخی از سدهای استان اکنون سد شهدای گمنام شهرستان قصرشیرین با ۷۰ میلیون مترمکعب حجم مخزن در حال سرریز است.

وی با بیان اینکه سد شهدای گمنام در سال ۹۵ به بهره‌برداری رسید عنوان کرد: عملیات ساخت این سد که از نوع مخزنی خاکی سنگریزه‌ای با هسته رسی است از سال ۸۴ با ۶۲ میلیارد تومان اعتبار توسط شرکت پیمانکار جهاد نصر کرمانشاه آغاز شد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه گفت: این سد در فاصله ۱۷ کیلومتری قصرشیرین قرار دارد و آب ۳۲۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان را تأمین می‌کند.

درویشی با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۹ سد با حجم یک میلیارد و ۱۷۶ میلیون مترمکعب در دست بهره‌برداری است عنوان کرد: بیش از ۹۹ درصد ظرفیت سدهای استان کرمانشاه پر و به دنبال بارش‌های اخیر از ابتدای امسال چهار سد استان سرریز کردند.

درویشی بیان کرد: ارتفاع متوسط بارش استان از ابتدای سال آبی ۹۸-۹۷ تا دوم اردیبهشت ماه ۷۸۰٫۵ میلیمتر است که نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته ۸۶٫۷ درصد و نسبت به دوره مشابه بلندمدت ۷۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد .

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه افزود: بیشترین مقدار بارندگی استان از ابتدای سال آبی تاکنون در ایستگاه پاوه به مقدار ۱۴۲۰٫۱ میلیمتر و کمترین  مقدار در ایستگاه سومار ۴۱۴٫۸ میلیمتر است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6271
  • 253 بازدید

برچسب ها