• امروز : جمعه - ۲ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 17 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 24 September - 2021
استاندار کرمانشاه خبرداد:

سرمایه‌گذاری عظیم وزارت نفت در غرب کرمانشاه

  • کد خبر : 16213
  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
سرمایه‌گذاری عظیم وزارت نفت در غرب کرمانشاه
استاندار کرمانشاه با اشاره به سرمایه‌گذاری ۲میلیارد دلاری وزارت نفت در غرب استان، گفت: یک پالایشگاه گازی و پتروشیمی مربوط به آن، در شهرستان گیلانغرب احداث خواهد شد.

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: وزارت نفت قرار است یک پالایشگاه گازی و پتروشیمی مربوط به آن را در غرب استان کرمانشاه احداث کند.

وی در خصوص مکان دقیق این پروژه‌های وزارت نفت، گفت: در منطقه گیلان‌غرب است اینکه کجای این شهرستان باشد، هنوز مشخص نیست یک میدان گازی را شناسایی کردند که دارای ذخیره بسیار زیادی است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به این میدان گازی قرار بر این شده که وزارت نفت ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند که یک میلیارد دلار از آن برای پالایشگاه و یک میلیارد دلار برای پتروشیمی است.

در سفر اخیر وزارت نفت به کرمانشاه زنگنه از یک سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری دیگری برای احداث صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان خبر داد که به گفته بازوند، محل احداث این پروژه‌ها نیز در حال نهایی شدن است.

وی افزود: برای این سرمایه‌گذاری هم پیشنهاد سه منطقه در سنقر، اورامانات کنگاور را داده‌ایم.

بازوند در ادامه اشاره‌ای نیز به آخرین وضعیت تصویب منطقه آزاد تجاری داشت و افزود: تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در گام نهایی قرار دارد با تصویب در در کمیسیون فرعی امور زیربنایی، در کمیسیون اصلی مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح می‌شود که امیدواریم با توجه به مزیت آن در وضعیت اقتصادی استان تصویب شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16213
  • 141 بازدید