• امروز : سه شنبه - ۱۶ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 3 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 7 December - 2021
فرماندار سرپل‌ذهاب:

سرپل‌ذهاب از لحاظ ابتلا به کرونا همچنان قرمز است

  • کد خبر : 13964
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
سرپل‌ذهاب از لحاظ ابتلا به کرونا همچنان قرمز است
فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: وضعیت این شهرستان از لحاظ ابتلا به کرونا همچنان قرمز است و خطر شیوع این بیماری مردم را تهدید می‌کند از این رو همه باید رعایت موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و ماندن در منزل را جدی بگیرند.

به گزارش پاتاق نیوز،  محبت جمالی نیا اظهار کرد: ۱۶ روز شهرستان با اعمال شدید محدودیت های کرونایی تعطیل بود که پایان این تعطیلات از روز شنبه ۲۴ آبان ماه، به معنای پایان کرونا نیست بلکه بحران کرونا همچنان مردم را تهدید می کند.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا در سرپل ذهاب تاکنون از مجموع ۲ هزار و ۴۰۰ مورد نمونه گیری انجام شده، یک هزار و ۲۰۰ مورد مثبت و از این تعداد ۳۷ تن فوت کرده اند و هم اکنون ۱۹ نفر تحت مراقبت و بستری هستند.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: نتیجه اعمال محدودیت های کرونایی تا ۱۰ روز آینده نمایان می شود ولی نظارت ها باشدت تمام بر شهرستان و اصناف ادامه دارد و روزانه ۲ اکیپ از سطح شهر نظارت های لازم را انجام می دهند.

جمالی نیا ادامه داد: تمام آیین های تجمعی و گردهمایی ها همچنان ممنوع و ورودی بوستان ها مسدود شده و برق و روشنایی بوستان‌ها نیز در ساعات شب به منظور جلوگیری از حضور مردم در این مکان ها قطع می شود.

وی ادامه داد: ما باید تا مدتی با کرونا و علیه این بیماری ویروسی زندگی کنیم و یقین بدانیم حتی یک نفر کرونایی می تواند یک شهر را آلوده کند.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: کادر درمان به عنوان مدافعان سلامت مردم روزهای سختی را می گذرانند و از این رو مردم باید با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی حوزه درمان و بهداشت شهرستان ما را یاری دهند و ممنوعیت برگزاری آیین های  تجمعی را مورد توجه قرار دهند و از حضور در گردهمایی های فامیلی مانند شادی و عزا و  حضور آرامستان ها و در بوستان ها خودداری کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع شود.

او ادامه داد: روند فعالیت استخرها، ورزش های پر برخورد همچون تکواندو، کشتی و ورزش های رزمی، فوتسال، والیبال سالنی و فعالیت باشگاه های فاقد تهویه هوا، فاقد شرایط فاصله گذاری و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی با به کارگیری بیش از ۵۰ درصد ظرفیت ممنوع است و درصورت مشاهده برخورد سخت گیرانه می شود.

جمالی نیا اضافه کرد: ادارات برحسب تصمیم گیری مدیران خود با ۵۰ درصد کارکنان فعالیت و موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی بوده و پذیرش و خدمات رسانی به ارباب رجوع فاقد ماسک و دارای علایم کرونا در تمامی ادارات و دستگاه های دولتی و بانک ها ممنوع است.

وی اظهار داشت: هرگونه برگزاری نماز جمعه منوط به اعلام ستاد کرونا استانی، فعالیت و برگزاری نماز جماعات، برگزاری مسابقات، جشنواره ها و نمایشگاه ها و آیین های تجمعی و جلسات بالای ۱۵ نفر در شهرستان کماکان ممنوع است.

وی گفت: بحث غربالگری سلامت جامعه با همت شبکه بهداشت، بسیج و سایر ادارات مربوطه از اوایل هفته آینده به صورت تقسیم بندی محلات آغاز خواهد شد و از کیت های جدید برای سنجش سلامت افراد خانواده استفاده می شود.

فرماندار سرپل ذهاب افزود: از تمام ادارات عضو ستاد مبارزه با کرونا شهرستان و بازار و اصناف شهرستان که در تعطیلی ۲ هفته ای مشارکت کرده و پای کار بوده اند و از همراهی رسانه ها که در فرهنگ‌سازی و مبارزه با قطع انتقال ویروس کرونا  همراه ما بوده اند، قدردانی می کنم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13964
  • 144 بازدید

برچسب ها