• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

سفیر جاسوس آلمان باید اخراج شود

  • کد خبر : 10169
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
سفیر جاسوس آلمان باید اخراج شود

به گزارش پاتاق نیوز، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: پذیرش استوارنامه سفیر جاسوس آلمان در ایران از خطاهای استراتژیک وزارت امور خارجه بوده و باید فرد تابلودار و جاسوس را از کشور بیرون کند./مرصاد نیوز حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی کیا در خصوص حواشی سفیر آلمان در ایران و تایید استوارنامه وی با وجود اینکه […]

به گزارش پاتاق نیوز، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: پذیرش استوارنامه سفیر جاسوس آلمان در ایران از خطاهای استراتژیک وزارت امور خارجه بوده و باید فرد تابلودار و جاسوس را از کشور بیرون کند./مرصاد نیوز

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی کیا در خصوص حواشی سفیر آلمان در ایران و تایید استوارنامه وی با وجود اینکه اخیرا مشخص شده که او عضو سازمان جاسوسی آلمان و وابسته به لابی‌های رژیم صهیونیستی است، اظهار داشت: اینکه وزارت امور خارجه از جاسوس بودن سفیر آلمان در ایران بی خبر باشد امری بعید است، زیرا اینها همه افرادی از یک تیپ هستند.

وی افزود: برخی سفرایی که از کشورهای اروپایی به ایران می آیند گوشه چشمی هم به سازمان سیا دارند و برای آنها به جمع‌آوری اطلاعات می پردازند بر همین مبنا گاهی شاهد فتنه و اغتشاش هستیم همچنین بسیاری از این سفرا در میدان به همراه اغتشاشگران حضور پر رنگی دارند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید با قاطعیت نسبت به افراد تابلودار که برای موساد و سیا کاری می‌کنند نه محکمی بگوید اگر هم از جاسوسی افرادی چون سفیر آلمان در ایران بی اطلاع بوده آنها را از کشور بیرون کند، زیرا این قدرت و اقتدار ایران اسلامی را نشان می‌دهد که اگر فردی تابلودار وارد کشور شد و به جاسوسی برای موساد پرداخت او را اخراج کنیم.

حجت‌‌الاسلام با تاکید بر اینکه این امر جایگاه عزتمندانه ایران را ارتقا خواهد داد، افزود: اخراج سفیران جاسوس به دیگران چنین درسی می‌دهد که نباید در مقابل صهیونیست‌ها و دست نشاندگان آنها کوتاه بیاییم زیرا آنها از هیچ کاری برای توطئه و خیانت فروگذار نبوده اند.

وی گفت: پذیرش استوارنامه سفیر جاسوس آلمان در ایران از خطاهای استراتژیک وزارت امور خارجه بوده، امیدواریم این خطا را جبران کند و فرد تابلودار و جاسوس را از کشور بیرون کند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه بیان کرد: اقدامات امنیتی و جاسوسی کشورهای اروپایی در ایران به یک معضل تبدیل شده و حتی شاهد مشکلاتی از جمله سفارت هلند در ایران و نیز ترویج تجارت فحشا و صنعت مدلینگ در کشور بوده ایم که وزارت خارجه باید برای حل این معضلات به طور جدی ورود کند.

حجت الاسلام حسینی کیا گفت: وزارت امور خارجه باید حتی در جاهایی که لازم است سفارتخانه ها را ببندد زیرا سفارتخانه نباید محل خط دهی به اغتشاشگران و کانونی برای فتنه گران در در کشور باشد.

وی افزود: همچنین شاهد هستیم آلمانی‌ها افرادی مثل اسدالله اسداللهی دیپلمات ایرانی را به اتهامات واهی دستگیر کرده‌اند اما از طرف دستگاه دیپلماسی کشور واکنش مناسبی دیده نمی شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت امور خارجه باید جبران کند و همانگونه که آنها اینگونه با دیپلمات ما برخورد می‌کنند افراد تابلودار را به نماد اعتراض از کشور بیرون کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10169
  • 175 بازدید

برچسب ها