• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

سیاست گذاری بخش کشاورزی به وزارت صنعت محول شده است

  • کد خبر : 12589
  • ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۳۱
سیاست گذاری بخش کشاورزی به وزارت صنعت محول شده است

به گزارش پاتاق نیوز، عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: علت بسیاری از مشکلات کنونی بخش کشاورزی عدم اجرای قانون تمرکز در جهاد کشاورزی است؛ یعنی دولت تمامی سیاست‌ها و اجرای قوانین بخش کشاورزی که در دست وزارت جهادکشاورزی بود را به وزارت صمت واگذار کرده است. بعد ازظهر امروز نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با […]

به گزارش پاتاق نیوز، عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: علت بسیاری از مشکلات کنونی بخش کشاورزی عدم اجرای قانون تمرکز در جهاد کشاورزی است؛ یعنی دولت تمامی سیاست‌ها و اجرای قوانین بخش کشاورزی که در دست وزارت جهادکشاورزی بود را به وزارت صمت واگذار کرده است.

بعد ازظهر امروز نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی کرمانشاه، برگزار شد، در این نشست محمد رشیدی نماینده شهرستان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: علت بسیاری از مشکلات کنونی بخش کشاورزی عدم اجرای قانون تمرکز در جهاد کشاورزی است؛ یعنی دولت تمامی سیاست‌ها و اجرای قوانین بخش کشاورزی که در دست وزارت جهادکشاورزی بود را به وزارت صمت واگذار کرده است.

وی افزود: این امر ضررهای زیادی به بخش کشاورزی وارد کرده است.

رشیدی با اشاره به افزایش قیمت حدود ۷۰۰ درصدی کودهای شیمیایی و حدود ۴۰۰ درصدی سموم، از لزوم چاره‌اندیشی برای این موضوع سخن گفت.

وی اصلاح تبصره‌‌های برخی قوانین مربوط به کشاورزی توسط مجلس کنونی با پیگیری کمیسیون‌ کشاورزی را از اقدامات ویژه‌ای خواند که تأثیرات مثبتی به جای خواهد گذاشت.

رشیدی تصریح کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند در سال آخر دولت نباید سرعت کارها کم شود و مدیران باید با تمام توان کار کنند و نگذارند بروکراسی‌های اداری مانع کارها شوند.

وی در پایان گفت: فعالین اقتصادی در شرایط سختی هستند و تعامل و همکاری دولت و مجلس می‌تواند بخش زیادی از مشکلات را آنان را حل کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12589
  • 108 بازدید

برچسب ها