• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

سیر کاهشی مهاجرت نخبگان/ ۱۸۰۰ نخبه را از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به کشور برگرداندیم

  • کد خبر : 12101
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹
سیر کاهشی مهاجرت نخبگان/ ۱۸۰۰ نخبه را از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به کشور برگرداندیم

به گزارش پاتاق نیوز، معاون علمی و فناوری رییس جمهور از سیر کاهشی مهاجرت نخبگان در سالهای اخیر خبر داد وافزود: طی این سالها برنامه های جدی برای برگرداندن نخبگان به کشور داشتیم که بسیار موفق بوده است. دکتر سورنا ستاری امروز (۲۹ شهریور) در حاشیه جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان کرمانشاه در […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون علمی و فناوری رییس جمهور از سیر کاهشی مهاجرت نخبگان در سالهای اخیر خبر داد وافزود: طی این سالها برنامه های جدی برای برگرداندن نخبگان به کشور داشتیم که بسیار موفق بوده است.

دکتر سورنا ستاری امروز (۲۹ شهریور) در حاشیه جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعداد مهاجرت نخبگان کشور نسبت به نرم های بین المللی عدد بزرگی نیست، گفت: برخلاف بسیاری نقل و حدیث ها آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد که مهاجرت نخبگان کشور نسبت به نرم های بین المللی اعداد بزرگ و بالایی نیست.

وی افزود: رصدخانه مهاجرت ایران آمار مهاجرت نخبگان را حتی به تفکیک کشورهایی که این بچه ها مهاجرت می کنند دارد و آمار بالایی در این زمینه نسبت به نرم های بین المللی نداریم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به کاهش سیر کاهشی مهاجرت نخبگان در سالهای اخیر گفت: طی این مدت برنامه های جدی برای برگرداندن نخبگان به کشور داشته ایم که تا حد زیادی موفق بوده است.

ستاری تصریح کرد: طی چند سال اخیر موفق شده ایم بیش از ۱۸۰۰ نخبه را از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به کشور برگردانیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه چرخش نخبگان باید وجود داشته باشد، گفت: اینکه نخبگان باید برای تحصیل به دانشگاه های برتر بروند مشکلی نیست، اما باید امکاناتی فراهم کنیم تا پس از تحصیل دوباره آنها به کشور برگردند و این چرخه تکرار شود.

وی افزود: متاسفانه در سالهای اخیر تعداد دانشجویان بین المللی ما کاهش قابل توجه داشته و متناسب با تعداد دانشجویان کل کشور نیست.

ستاری خاطرنشان کرد: باید تشویق کنیم که چرخه نخبگان اتفاق بیفتد و دانشجویان بتوانند در دانشگاه های بین المللی و برتر دنیا تحصیل کرده و دوباره به کشور برگردند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12101
  • 139 بازدید

برچسب ها