• امروز : چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 4 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 8 December - 2021

سینما آزادی کرمانشاه فقط با یک سالن میلیاردی شد

  • کد خبر : 9633
  • ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۱۵
سینما آزادی کرمانشاه فقط با یک سالن میلیاردی شد

به گزارش پاتاق نیوز، مسوول امور سینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: بسیاری از سینماهای کشور با چند سالن میلیاردی شدند اما سینما آزادی کرمانشاه تنها سینمایی در غرب کشور است که توانست در سال ۹۸ به یک میلیارد تومان فروش دست پیدا کند. محمدجواد کنجوری از افزایش ۳۷ درصدی مخاطب در سینما آزادی خبر داد […]

به گزارش پاتاق نیوز، مسوول امور سینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: بسیاری از سینماهای کشور با چند سالن میلیاردی شدند اما سینما آزادی کرمانشاه تنها سینمایی در غرب کشور است که توانست در سال ۹۸ به یک میلیارد تومان فروش دست پیدا کند.

محمدجواد کنجوری از افزایش ۳۷ درصدی مخاطب در سینما آزادی خبر داد و افزود: پرفروش‌ترین فیلم امسال «مطرب» بود که ۱۶۰ میلیون تومان فروش داشت.

وی در خصوص طرح توسعه و بازسازی سینما آزادی گفت: در این طرح بیش از ۲ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و توسعه زیرساخت‌های این سینما در نظر گرفته شده است و تا اردیبهشت سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

کنجوری اظهار داشت: در این طرح ۲ سالن اختصاصی ۳۰ نفره به سالن اصلی اضافه می‌شود و سینما آزادی را به پردیس سه سالنه تبدیل می‌کند و علاوه بر تعویض همه صندلی‌ها، کفپوش‌ها و دیوارپوش‌ها، پروژکتور اصلی سینما هوشمند شده و لیرزی می‌شود که کیفیت آن به مراتب بیشتر از حالت کنونی است.

این مسوول افزود: سیاست سینما به سمت ایجاد پردیس‌های کوچک است که با سلیقه مخاطب همخوانی بیبشتری دارد و اگر سینما آزادی تبدیل به پردیس سه سالنه شود امکان نمایش ۹ فیلم در روز وجود دارد که می‌تواند مخاطبان بیشتری را جذب کند.

کنجوری، وجود سینما در شهرستان‌های استان کرمانشاه را ضروری دانست و افزود: حوزه هنری و موسسه «بهمن سبز» با حمایت و همراهی مدیران استان، این آمادگی را دارد تا اماکن بلااستفاده در شهرستان‌ها را تبدیل به سینما کند.‌ 

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9633
  • 256 بازدید

برچسب ها