• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - صفر - 1443
  • برابر با : Monday - 27 September - 2021

شاخص های بومگردی در استان کرمانشاه لحاظ می شود

  • کد خبر : 8535
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۷:۵۹
شاخص های بومگردی در استان کرمانشاه لحاظ می شود

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با بیان اینکه گسترش بومگردی ها به لحاظ کمی و کیفی در دستور کار قرار دارد، افزود: از به انحراف کشیده شدن طرح های گردشگری جلوگیری می شود.  امید قادری مدیر کل امروز شنبه ۶ مهر۹۸ در نشست با انجمن اقامتگاههای بوم گردی […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با بیان اینکه گسترش بومگردی ها به لحاظ کمی و کیفی در دستور کار قرار دارد، افزود: از به انحراف کشیده شدن طرح های گردشگری جلوگیری می شود. 
 امید قادری مدیر کل امروز شنبه ۶ مهر۹۸ در نشست با انجمن اقامتگاههای بوم گردی استان ضمن تبریک هفته گردشگری، بیان داشت: به دنبال تحول در گردشگری در منطقه هستیم و تلاش میکنیم تسهیلات را به سمت گردشگری سوق دهیم. 
او با بیان اینکه بروکراسی های اداری در اداره کل برای صدور موافقت های اصولی و مجوزها را به حداقل کاهش داده ایم، اضافه کرد: سرعت قابل قبولی به انجام کارهای اداری داده ایم. 
این مسوول ادامه داد: کسی که وارد کار بوم گردی می شود باید با ذهنیت باز و دیدگاه توسعه ای بیاید و این مساله باید در صدور مجوزها لحاظ گردد. 
مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در ادامه اظهار کرد: تا جایی که امکان داشته باشد فعالیت های حوزه های مرتبط به میراث فرهنگی را به تشکل ها و انجمن ها واگذار می کنیم، چرا که تشکل ها بازوی توانمند اجرایی ما هستند. 
قادری همچنین از تشکیل انجمن های مردم  نهاد در بخشهای مختلف حوزه گردشگری ابراز خشنودی کرد. 
او با اشاره به اینکه از انجمن و حقوق صنفی آنها حمایت می کنیم، افزود:  در بحث نظارت این اعلام آمادگی وجود دارد که نماینده تشکل نیز حضور یابد‌. 
وی همچنین در خصوص بیمه اقامتگاههای بومگردی گفت: با بیمه عشایری و روستایی برای پوشش اقامتگاه های بومگردی وارد مذاکر می شویم و برای بهبود پوشش اینترنت رایزنی هایی شده که مشکلات اصلاح شود. 
قادریی با بیان اینکه بوم گردی ها نماینده میراث فرهنگی در روستاها هستند، از برگزاری جشنواره ها در این راستا در آینده خبر داد. 
وی در خاتمه به برگزاری دورهای MBA دانشگاه مدیریت صنعتی کرمانشاه در حوزه گردشگری اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: با شرکت در این دوره ها توان علمی و اجرایی فعالین حوزه گردشگری استان ارتقا می یابد.

فرامرز رشیدی رئیس هیات مدیره انجمن حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی استان کرمانشاه نیز در این نشست بر نقش جایگاه بومگردی ها در کلان رویداد کرمانشاه ۲۰۲۰ اشاره کرد وافزود: اقامت گاه ها توان اجرایی خود را با جدیت در این رویداد به کار خواهند گرفت. 
وی در ادامه به مشکلات بیمه ای، ضرورت تشویق اقامتگاههای با کیفیت، دسترسی ضعیف به اینترنت و آنتن دهی موبایل، تعرفه های مناسب جهت ایجاد زیرساخت های آب، برق و گاز، مشکلات تسهیلات در طرح های توسعه ای و زیرساختی برخی روستا ها، تشکیل کمیته بومگردی ها برای رویداد بین المللی گردشگری روستایی کرمانشاه ۲۰۲۰، روشنایی های معابر و راه اندازی دفتر اقامتگاهها در استان را یادآور شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8535
  • 190 بازدید

برچسب ها