• امروز : پنج شنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - رمضان - 1442
  • برابر با : Thursday - 22 April - 2021

شرکت‌های دانمارکی منتظر ورود مجدد به ایران هستند

  • کد خبر : 6939
  • ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
شرکت‌های دانمارکی منتظر ورود مجدد به ایران هستند

به گزارش پاتاق نیوز، دنی عنان ظهر امروز در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه که در اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار داشت: زمانی که قرارداد برجام منعقد شد تعداد زیادی از شرکت‌های دانمارکی وارد ایران شدند اما پس از اعمال مجدد تحریم‌ها بیشتر این شرکت‌ها از ایران خارج شدند اما تعداد محدودی هنوز در ایران […]

به گزارش پاتاق نیوز، دنی عنان ظهر امروز در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه که در اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار داشت: زمانی که قرارداد برجام منعقد شد تعداد زیادی از شرکت‌های دانمارکی وارد ایران شدند اما پس از اعمال مجدد تحریم‌ها بیشتر این شرکت‌ها از ایران خارج شدند اما تعداد محدودی هنوز در ایران باقی مانده‌اند.

وی عنوان کرد: توصیه من به تمام شرکت‌های دانمارکی که از بازار ایران خارج شده‌اند این بوده که ارتباط خود را با طرف ایرانی حفظ کنند و تمام آن‌ها بی‌صبرانه منتظر روزی هستند که به طور مجدد وارد بازار ایران شوند.

عنان با اشاره به اینکه نقاط قوت صنایع دانمارک بسیار متعدد است گفت: دانمارک در تمام صنایع از جمله مواد غذایی، انرژی‌های تجدیدناپذیر، مواد دارویی و ماشین‌آلات فعالیت دارد و به طور کلی در تمام صنایع از نقاط قوت برخوردار است.

سفیر دانمارک در ایران با بیان اینکه منزل وی در کپنهاگ طبقه بالای یک مغازه فرش‌فروشی ایرانی است افزود: خیلی خوشحال هستم که شما این تجربه را داشتید که شرکت‌های دانمارکی از فرش‌های کرمانشاه خرید داشته‌اند.

وی از اتاق بازرگانی استان کرمانشاه برای ارائه گزارش و معرفی نقاط قوت کرمانشاه تشکر و عنوان کرد: مطمئن هستم نقاطی برای همکاری بین کرمانشاه و دانمارک وجود خواهد داشت.

عنان گفت: متأسفانه اکنون شرایط به گونه‌ای است که تعداد کمی از شرکت‌ها در ایران هستند و سایر شرکت‌ها برای ورود به بازار ایران ترس دارند.

سفیر دانمارک در ایران افزود: امید دارم شما بتوانید با شرکت‌های دانمارکی حاضر در ایران ارتباط برقرار و با آن‌ها همکاری کنید و تا آن روز می‌دانم شما قادر خواهید بود به تجارت خود ادامه دهید و صادرات خود به عراق را گسترش دهید.

وی بیان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان کرمانشاه ۵۰ درصد صادرات ایران به عراق از طریق یک شهر مرزی در اینجا انجام می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6939
  • 205 بازدید

برچسب ها

مطالب مشابه