• امروز : دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 24 January - 2022

شهرستان کرمانشاه به مناطق عملیاتی کشور پیوست

  • کد خبر : 5459
  • ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹
شهرستان کرمانشاه به مناطق عملیاتی کشور پیوست

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند استاندار ظهر امروز دوشنبه در آخرین شورای اداری سال ۹۷ که در استانداری کرمانشاه برگزار شد ضمن اعلام این خبر که شهر کرمانشاه در لیست «مناطق جنگی» قرار گرفت، اظهار داشت: با پیگیر‌های بسیار و جلسات متعدد با سرلشکر باقری و نیز پیگیری‌های سردار عظیمی و ریحانی در قانون برنامه […]

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند استاندار ظهر امروز دوشنبه در آخرین شورای اداری سال ۹۷ که در استانداری کرمانشاه برگزار شد ضمن اعلام این خبر که شهر کرمانشاه در لیست «مناطق جنگی» قرار گرفت، اظهار داشت: با پیگیر‌های بسیار و جلسات متعدد با سرلشکر باقری و نیز پیگیری‌های سردار عظیمی و ریحانی در قانون برنامه ششم توسعه و طبق ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم شهر کرمانشاه جز مناطق عملیاتی قرار گرفت.
وی افزود: طبق ماده ۱۲ به منظور جبران عقب ماندگی مناطق عملیاتی دفاع مقدس دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان مدیریت برنامه ریزی ارزیابی جامع از وضعیت توسعه نیافتگی زیرساخت‌های این مناطق تهیه کند تا بتوانیم از این محل جبران اعتبارات گذشته را داشته باشیم.
استاندار کرمانشاه گفت: در این راستا سازمان اداری استخدامی موظف است اعتبار لازم برای اعمال قانون جهت کارکنان شاغل در این مناطق از اول اجرای قانون برنامه تأمین کند.
وی یادآور شد: همچنین سازمان اداری و استخدامی مکلف است نسبت به صدور احکام و پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس بنا بر جداول و ضوابط اداری سال ۷۶ سازمان امور استخدامی از سال دوم اجرای برنامه اقدام کند 

بازوند در ادامه افزود: این قانون شامل کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی دستگاه‌های دولتی می‌شود، گفت: طبق قانون دستگاه‌های دولتی مکلفند از اول فروردین سال ۹۷ یک طبقه شغلی به کارمندان خود اعطا کنند.
وی تصریح کرد: اکنون سازمان اداری و استخدامی کشور از نظر صدور احکام پرسنلی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از نظر تامین بار مالی، مسئول اجرای قانون افزایش حقوق در مناطق جنگی هستند.
بنابراین از فروردین ۹۸ کارمندان کرمانشاهی نه تنها شاهد افزایش حقوق مصوب مجلس شورای اسلامی (۴۰۰ هزار تومان ثابت و ۱۰ درصد حقوق) هستند بلکه ۲۰ تا ۲۵ درصد دیگر هم به حقوق آنان اضافه می‌شود؛ یعنی در مجموع با یک افزایش حقوق حدود ۴۵ مواجه میشویم.
 از سویی دیگر بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، افزایش حقوق مطابق با ماده ۱۱۲ باید از ابتدای سال ۹۶ اعمال شود؛ یعنی کارمندان کرمانشاهی این افزایش حقوق را حدود ۲ سال از دولت طلبکار می‌شوند.
آنچنان که استاندار کرمانشاه امروز اعلام کرد: همه دستگاه‌های اجرایی موظفند که امسال از محل اعتبارات خود حداقل یک تا سه ماه از این افزایش حقوق را به کارمندان خود پرداخت کنند و سایر ماه‌ها هم با عنوان دیون در سال ۹۸ پرداخت می‌شود.
به گفته بازوند، کل دیون ۹۶ و ۹۷ را روز گذشته و همزمان با ابلاغ نامه ستادکل نیرو‌های مسلح، به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ شده است تا در بودجه سال آینده لحاظ و به کارمندان پرداخت شود. 

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5459
  • 302 بازدید

برچسب ها